Kraków: policyjne stowarzyszenie otworzy ośrodek dla seniorów?
Autor: MK/Rynek Seniora   16 kwietnia 2015 15:01

Nowoczesny budynek rehabilitacyjno-rekreacyjny z bazą noclegowo-hotelową, zapleczem gastronomicznym i krytym basenem przeznaczony dla seniorów oraz dzieci wymagających rehabilitacji - taki plan na zagospodarowanie działki przy ul. Praskiej w Krakowie miał krakowski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA). Stowarzyszenie ma problem z realizacją tej inwestycji.

Działka miejska przy ul. Praskiej została przekazana stowarzyszeniu w użytkowanie wieczyste na 99 lat w 2010 r. Radni miejscy postawili jeden warunek: do 31 grudnia 2014 r. na tym miejscu powinien stać gotowy budynek.

Prace przy budowę rzeczywiście się rozpoczęły, niestety krakowskiemu IPA nie udało się dotrzymać terminu. Z pisma, które stowarzyszenie przesłało władzom Krakowa wynika, że przyczyną było niedotrzymanie przez inwestora terminów realizacji inwestycji, wynikających z umowy budowlanej.

- Firma zeszła z terenu budowy, budynek znajduje się w tej chwili w stanie surowym niezakrytym - mówi w rozmowie z portalem rynekseniora.pl Ryszard Grabski, prezes krakowskiego IPA.  - Inwestycja pochłonęła na razie ok. 7 mln zł.

Stowarzyszenie wystąpiło do miasta o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji. Pojawiła się data  30 września 2018 r.  Z pism, które trafiły do krakowskiego magistratu wynika, że przeznaczenie budynku może się zmienić - miałby tam powstać szpital.  

Władze Krakowa zmierzają przychylić się do wniosku IPA. Gotowy jest już projekt uchwały Rady Miasta rozstrzygający tę kwestię.

Taki ośrodek będzie służył krakowianom, osobom chorym i starszym oraz dzieciom. Sama organizacja krzewi też pozytywne wartości w społeczeństwie - mówi „Gazecie Krakowskiej” Filip Szatanik, wicedyrektor biura prasowego krakowskiego magistratu. - Chcemy, by inwestycja się zakończyła, a nie pozostała rozgrzebanym placem budowy - dodaje. 

Samo stowarzyszenie o swoich planach związanych z inwestycją na razie nie chce mówić. - Dopóki nie będziemy mieli oficjalnej decyzji urzędu, sprawa jest zawieszona - mówi Grabski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.