Kujawsko-Pomorskie: kolejne inwestycje w lecznictwo uzdrowiskowe

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   04 lutego 2016 15:01


Kujawsko-Pomorskie: kolejne inwestycje w lecznictwo uzdrowiskowe W sanatorium "Przy Tężni" zainwestowano już ponad 22 mln zł. W kwietniu 2016 r. będzie dostępna nowa komora kriogeniczna. Fot. Sanatorium Przy Tężni

W kwietniu 2016 r. w inowrocławskim Sanatorium Uzdrowiskowym "Przy Tężni" za blisko 200 tys. zł zostanie zainstalowana i uruchomiona komora kriogeniczna, która poszerzy ofertę terapeutyczną ośrodka. Inwestycja wpisuje się w większy projekt rozbudowy ośrodków uzdrowiskowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Koszt komory kriogenicznej ma zostać pokryty ze środków własnych sanatorium. Urządzenie ma pomóc przy zespołach bólowych kręgosłupa, chorobach reumatycznych i dolegliwościach neurologicznych.

Ponad 30 mln na rozbudowę dwóch ośrodków
- Dotychczas przeprowadzone w sanatorium „Przy Tężni” inwestycje sfinansowano m.in. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 - poinformowała Beata Krzemińska, rzecznik prasowa urzędu marszałkowskiego. 

W ramach zrealizowanych prac rozbudowano segment szpitalno-uzdrowiskowy, zmodernizowano basen solankowy, ukończono termomodernizację budynków i układów grzewczych z zastosowaniem m.in. energooszczędnych systemów ogrzewania powietrzem i paneli solarnych, zainstalowano windy i zakupiono sprzęt rehabilitacyjny, a także zbudowano pijalnię wód mineralnych. Do tej pory łączna wartość nakładów przekroczyła 22 mln zł.

Wśród już zakończonych inwestycji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w obszarze leczenia uzdrowiskowego jest także gruntowna modernizacja Domu Zdrojowego w Ciechocinku. Za kwotę blisko 9 mln zł m.in. przebudowano basen i stację uzdatniania wody na potrzeby ośrodka oraz zrealizowano termomodernizację obiektu.

Dom Zdrojowy i sanatorium „Przy Tężni” są samorządowymi wojewódzkimi instytucjami leczniczo-uzdrowiskowymi.

Kujawsko-Pomorskie stawia na gospodarkę uzdrowiskową
- Gospodarka uzdrowiskowa, czyli w przypadku naszego województwa wszystko co łączy się w leczniczym i rekreacyjnym wykorzystywaniem solanki i wód termalnych oraz obsługą kuracjuszy, to dobrze rokujący biznes i miejsca pracy. Turystyka kuracyjna staje się krok po kroku jednym z naszych regionalnych produktów markowych - podkreślił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorskie jest na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby posiadanych sanatoriów, szpitali uzdrowiskowych i zakładów rehabilitacji leczniczej (34 placówki). Pod względem liczby kuracjuszy (125 tys. rocznie) sytuuje się natomiast na miejscu drugim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.