Lębork: oddział geriatryczny otwarty, ale pacjenci na razie nie skorzystają

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Seniora   06 września 2016 10:50


Lębork: oddział geriatryczny otwarty, ale pacjenci na razie nie skorzystają Oddział geriatryczny w Lęborku jest już gotowy, ale na razie nie działa z powodu braku finansowania z NFZ. SPSZOZ w Lęborku

Oddział geriatryczny powstał w Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lęborku. Kosztował ok. 6,9 mln zł. Otwarcie miało charakter jedynie oficjalny; z powodu braku kontraktu z NFZ prawdopodobnie do końca 2016 r. oddział będzie stał pusty - informuje Dziennik Bałtycki.

Oddział geriatryczny powstawał przez blisko dwa lata w ramach projektu "Stworzenie ośrodka kompleksowej opieki zdrowotnej dla starzejącej się populacji poprzez utworzenie Oddziału Geriatrycznego, modernizację działu fizjoterapii, zakup sprzętu oraz prowadzenie działań edukacyjno-szkoleniowych dla pacjentów i personelu".

Był współfinansowany ze środków dostępnych w ramach funduszy norweskich i funduszy EOG w perspektywie 2009-2014 w zakresie Programu Operacyjnego PL07: Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych. Kosztował ok. 6,9 mln zł, a wkład własny wyniósł 20 proc wartości projektu. Oddział będzie dysponował 24 łóżkami.

Roboty budowlane wykonało konsorcjum, którego liderem jest TECH-BUD Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Adam Krawiec; wartość podpisanej umowy wyniosła 3,6 mln zł.

Niestety oddział do końca roku prawdopodobnie będzie stał pusty. NFZ nie przewiduje procedury konkursowej i nie ma na ten cel środków w tegorocznym budżecie.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.