Leśny Dom Seniora już przyjmuje rezerwacje. Zobacz wnętrza i budynek
Autor: Rynek Seniora   27 czerwca 2016 14:29

Ruszyły rezerwacje w Leśnym Domu Seniora. Ośrodek powstaje w Piastowie w województwie kujawsko-pomorskim i już wiosną 2017 r. będzie dysponować w sumie 94 miejscami dla osób starszych, które zamieszkają w apartamentach jedno-, dwu- i trzypokojowych. Szacunkowa wartość inwestycji to kilkanaście milionów złotych.

Koszt inwestycji w całości pokrywa inwestor, firma P.P.H.U. Orion ze Żnina (również Kujawsko-Pomorskie). Budowa ruszyła na początku maja 2015 r. , a jej zakończenie planowane jest w kwietniu 2017 r. Obecnie trwają prace budowlane na pierwszej kondygnacji budynku - finalnie zaplanowano trzy piętra.

- „Pod zabudową” jest dokładnie 1460 m. kw., a dom seniora położony jest na dwuhektarowej działce - informowała w marcu br. portal rynekseniora.pl Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Leśnego Dom Seniora.

Każde mieszkanie posiada balkon oraz niezależną łazienkę. Lokale będą wyposażone w odbiorniki TV i dostęp do internetu oraz system przywoławczy, zaś cały budynek ma być przyjazny osobom niepełnosprawnym (winda, poręcze, brak progów).  Osoby starsze mogą tu zamieszkać na stałe lub czasowo, a wszystkie usługi gwarantowane są w cenie.

- Koszt miesięcznego pobytu mieści się w widełkach od 3 do 4,7 tys. zł w zależności od liczby osób w lokalu, rodzaju pokoju czy apartamentu. Mamy już dużo zapytań, ale jeszcze niewiele podpisanych umów, ponieważ dopiero zaczęliśmy zbierać rezerwacje - informuje nas dyrektor Wiśniewska.

Dla sprawnych oraz dla niesamodzielnych
Leśny Dom Seniora przeznaczony będzie dla wszystkich osób starszych. Dla sprawnych seniorów, którzy chcą spokojnie, ale aktywnie spędzać czas, a także osób niesamodzielnych, z problemami w poruszaniu się czy z chorobami demencyjnymi. 

- Niezależnie od wieku i stanu zdrowia Leśny Dom Seniora zagwarantuje profesjonalną opiekę medyczną, bezpieczeństwo oraz aktywności wzbogacające życie. Wszystko dostępne w cenie pobytu, bez ograniczeń i bez zmartwień - zgodnie z ideą all inclusive. To w Polsce zupełnie nowy rodzaj ośrodka dla osób starszych - przekonuje dyrektor Katarzyna Wiśniewska.

W ośrodku całodobowo będzie dyżurował personel pielęgniarski. Mieszkańcy będą mieli także dostęp do lekarzy rodzinnych oraz specjalistów. Kompleksowe usługi obejmują dodatkowo: indywidualnie dobrane zabiegi rehabilitacyjne, luksusowe SPA, basen flotacyjny (tylko trzy w Polsce), a także bogaty program aktywności, wśród nich: imprezy kulturalne, wyjazdy do kina, kilkudniowe wycieczki, uprawianie ogródka czy wędkarstwo.

Dodatkowe usługi
Leśny Dom Seniora zapewni dodatkowe usługi, które podniosą komfort życia mieszkańców, w tym m.in. codziennie sprzątanie pokoi, zakupy, pranie, dowozy do miasta, fryzjera i kosmetyczkę. Do dyspozycji będzie także concierge, osobisty asystent i doradca.  

W Leśnym Domu Seniora możliwy jest pobyt stały lub czasowy, np. rehabilitacyjny lub wypoczynkowy - w zależności od potrzeb i osobistych preferencji. Aby stworzyć domową atmosferę, możliwe jest indywidualne zaprojektowanie własnego pokoju, np. dobranie koloru ścian czy wyposażenia.

Otwarcie ośrodka zaplanowane jest na wiosnę 2017 r., ale rezerwacje już trwają. Na tym etapie można liczyć na rabaty, a wybór apartamentów jest bogaty.

Piastowo, gdzie powstaje Leśny Dom Seniora położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 10 km od Biskupina, 40 km od Gniezna, 40 km od Inowrocławia i ok. 50 km od Bydgoszczy.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.