Limanowa: szpital szuka pieniędzy na centrum leczenia osób w podeszłym wieku

INWESTYCJE

Autor: limanowa.it/Rynek Seniora   30 stycznia 2017 14:14


Limanowa: szpital szuka pieniędzy na centrum leczenia osób w podeszłym wieku Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NFZ zakontraktował Szpital Powiatowy w Limanowej (Małopolskie) na pierwsze półrocze 2017 r.; wysokość kontraktu w stosunku do analogicznego okresu ub.r. wzrosła o ponad milion zł. Szef szpitala do końca bieżącego roku zaplanował szereg inwestycji.

Marcin Radzięta, dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej, informuje, że wzrosty nastąpiły przede wszystkim w finansowaniu SOR oraz w opiece paliatywnej i hospicyjnej. Dodaje, że w pozostałych zakresach wysokość kontraktu jest praktycznie na poziomie ubiegłorocznym i zastrzega, iż koszty rosną znacznie szybciej niż przychody i "coraz trudniej się bilansować".

Obecnie kontrakt szpitala na cały rok wynosi przeszło 63 mln zł, a od 2012 r. wzrósł o około 9 mln zł - podaje serwis limanowa.in.

Najważniejsze zadania, które stoją w tym roku przed limanowskim szpitalem, to uzyskanie dofinansowania na utworzenie centrum leczenia osób w podeszłym wieku, czyli geriatrii (ma ono powstać jako nadbudowa obecnego, nowego bloku operacyjnego). Złożono już tzw. kartę projektu, która została pozytywnie zweryfikowana przez małopolski urząd marszałkowski.

Kolejne plany to montaż i uruchomienie nowoczesnego cyfrowego aparatu RTG i modernizacja pomieszczeń SOR. Przewidywane są też działania związane z informatyzacją szpitala.

Więcej: www.limanowa.it

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR