Limanowa: w szpitalu powstanie oddział geriatrycznyszpitallimanowa.pl/Rynek Seniora - 15 czerwca 2018 10:32


Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego (Małopolskie) przygotowuje dokumentację przetargową, by ostatecznie wyłonić wykonawcę centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku, czyli oddziału geriatrycznego.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 9,6 mln zł. Wkład własny szpitala to ponad 2,1 mln zł. Resztę stanowi unijne dofinansowanie, a umowę w tej sprawie szpital podpisał na początku czerwca z Zarządem Województwa Małopolskiego.

W ramach inwestycji przeprowadzona będzie m.in. nadbudowa segmentu bloku operacyjnego o dwie kondygnacje. W nowej części znajdować się będą pomieszczenia oddziału geriatrii i poradni geriatrycznej.

Jak informuje szpital, planuje się uruchomienie 64 łóżek na oddziale, które będą w dużej mierze kompleksowe dla funkcjonującego obecnie oddziału chorób wewnętrznych, na którym ok. 70 proc. pacjentów cierpi na schorzenia geriatryczne.

Szpital chce też zakupić specjalistyczny sprzęt, a także utworzyć salę gimnastyczną i salę fizykoterapeutyczną kinezyterapii. Diagnostyka osób korzystających z nowego oddziału odbywać się będzie w istniejących już pracowniach i poradniach.

Więcej: www.szpitallimanowa.pl