Łódź: szpital dla seniorów będzie modernizowany

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   10 lipca 2015 08:54


Łódź: szpital dla seniorów będzie modernizowany Szpital im. Jonschera chce m.in. podwyższyć standard pomieszczeń dla chorych. Fot. Fotolia

Szpital przy ul. Przyrodniczej w Łodzi przejdzie kolejny etap modernizacji. Ponad 700 tys. zł magistrat przeznaczy na wyposażenie sal intensywnej opieki medycznej i podniesienie komfortu pacjentów tego jedynego miejskiego ośrodka wyspecjalizowanego w leczeniu seniorów.

Do września planowane jest podwyższenie standardu pomieszczeń dla chorych i wyposażenie sal intensywnej opieki medycznej na II piętrze budynku przy ul. Przyrodniczej. Na ten cel przeznaczono z miejskiej kasy ok. 700 tys. zł. Do końca roku wymieniona zostanie zaś winda, co będzie kosztować 150 tys. zł.

Pierwszy etap modernizacji placówki przeprowadzono w ubiegłym roku. Przebudowano wówczas oddział chorób wewnętrznych, geriatrii i endoskopii.

Szpital przy Przyrodniczej dysponuje 75 miejscami dla osób starszych. W ciągu ostatnich trzech lat powstały tam dwa oddziały wyspecjalizowane w opiece nad seniorami.

Iwona Bednarek - dyrektor III Szpitala Miejskiego im. Jonschera, w którego strukturach pozostaje placówka przy Przyrodniczej - powiedziała, że rozwój oddziałów o profilu geriatrycznym, a także diabetologicznym i leczenia chorób wewnętrznych to reakcja na potrzeby cywilizacyjne miasta i regionu. Jak zaznaczyła, według danych NFZ co trzeci pacjent hospitalizowany w naszym kraju ma ponad 60 lat.

Zdaniem Bednarek o specyfice opieki nad osobami starszymi decyduje wieloprzyczynowość ich problemów zdrowotnych. Aż 63 proc. osób starszych uskarża się na trzy lub więcej dolegliwości np. ze strony układu krążenia i narządów ruchu, a poza tym na zaburzenia równowagi, nietrzymanie moczu i zaburzenia pamięci.

Najnowszym projektem w zakresie opieki nad seniorem, który realizuje szpital, jest koncyliacja lekowa. Problemem osób starszych jest bowiem jednoczesne przyjmowanie wielu leków, czasem ordynowanych przez lekarzy różnych specjalności i o wykluczającym się wzajemnie działaniu. Zespół terapeutyczny złożony z lekarzy, pielęgniarek, kierownika szpitalnej apteki i koordynatora ds. pacjentów ma za zadanie zebranie prawidłowego wywiadu farmaceutycznego u chorych w ciągu 24 godzin od ich przyjęcia do szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.