Łódzki deweloper zbuduje centrum geriatrii i 200 mieszkań z asystą dla seniorów

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   01 sierpnia 2016 17:59


Łódzki deweloper zbuduje centrum geriatrii i 200 mieszkań z asystą dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dwie spółki z branży nieruchomości - Real Development Group oraz MRT Philosophy - prowadzą intensywne prace nad wdrożeniem koncepcji budowy w Łodzi 200. tzw. mieszkań asystowanych dla osób starszych oraz centrum geriatrii z poradniami specjalistycznymi.

Na początku lipca 2016 r. firmy podpisały umowę przedwstępną z Łódzkim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża na zakup nieruchomości po b. szpitalu dermatologiczno-wenerologicznym przy ul. Krzemienieckiej 5 w Łodzi.

Jednostka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi funkcjonowała do 2013 r. We frontowym budynku była poradnia, w osobnych pawilonach mieściły się laboratorium, łóżka dla chorych na AIDS oraz apteka. Gdy klinika przeniosła się na plac Hallera (właścicielem nieruchomości był PCK), obiekt opustoszał. 

Na początku lipca 2016 r. udało się podpisać przedwstępną umowę sprzedaży z dwiema spółkami - Real Development Group oraz MRT Philosophy.

Właściciele pierwszej z nich na rynku mieszkaniowym w Łodzi działają od 1998 r. i zrealizowali takie projekty jak Sun Tower, Apartamenty Liliowa czy osiedle mieszkaniowe Mirabelkowa Aleja. Druga z kolei spółka odpowiadała za budowę pierwszego w Polsce "superakademika" przy ul. Wigury w Łodzi - najnowocześniejszego tego typu obiektu w mieście.

Do inwestycji zachęciła lokalizacja
W planach inwestora jest wybudowanie w ciągu trzech lat osiedla z tzw. mieszkaniami asystowanymi dla osób starszych - z całodobową opieką lekarską, pielęgniarską i rehabilitacyjną. We frontowym obiekcie po b. szpitalu ma natomiast powstać centrum geriatrii.

- Pozostałe samodzielne pawilony, w których mieściły się laboratorium, miejsca dla chorych na AIDS oraz apteka, zostaną wyburzone - tłumaczy portalowi rynekseniora.pl Urszula Aleksandrowicz, prezes MRT Philosophy.

Działka ma 1,3 ha, a frontowy budynek jest zabytkiem - powstał w latach 20. XX wieku. Jak zapewnia Aleksandrowicz, na terenie nieruchomości powstanie także basen flotacyjny i groty solne.  

- Właściciele Real Deelopment Group już przynajmniej od 8 lat rozważali zainwestowanie w rynek opieki nad osobami starszymi. Dopiero pojawienie się działki z "wymarzoną" lokalizacją dla tego typu osiedla skłoniło ich do wejścia na rynek - wyjaśnia prezes MRT Philosophy.

Dodaje, że nieruchomość zlokalizowana jest między halą widowiskowo-sportową Atlas Arena (obiekt mieści 10 tys. widzów - red.), a Domem Pomocy Społecznej "Włókniarz" przeznaczonym dla 115 osób.

- DPS cieszy się w Łodzi bardzo dobrą renomą. Część działki, na której powstanie osiedle, w zasadzie jest zalesiona i przechodzi w leśny rezerwat przyrody Polesie Konstantynowskie. Jest stąd także bardzo blisko do dworca PKP i lotniska, które np. dwa razy dziennie oferuje loty do Monachium - zachwala Urszula Aleksandrowicz.

Jak tłumaczy prezes, obecnie trwa rozpisany wcześniej konkurs dla firm architektonicznych na koncepcję zagospodarowania terenu.

Znane są już wstępne plany i terminy
Jak zdradza Rynkowi Seniora prezes MRT Philosophy, planowane jest wybudowanie ok. 200 mieszkań "asystowanych" przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a wstępny koszt inwestycji został oszacowany na ok. 40 mln zł.

- Koszty są bardzo orientacyjne i będą rzetelnie policzone w momencie opracowania projektu. W zależności od wyniku dalszych prac mogą one ulec zmianie - zastrzega Aleksandrowicz.

Szefowa MRT Philosophy przyznaje, że umowa przedwstępna zawiera już wszelkie parametry transakcji, natomiast na tę chwilę nie chce ich ujawniać. Bardziej precyzyjnych informacji udziela natomiast w kwestii terminów.

- Zakup działki chcemy "zamknąć" jeszcze w tym roku, a cały projekt zamierzamy oddać do użytku w ciągu najbliższych trzech lat - mówi.

Dodaje, że do 12 sierpnia mają spłynąć wszystkie prace konkursowe, a po ich ocenie - prawdopodobnie po 20. sierpnia - będzie już znane biuro architektoniczne, któremu zostanie powierzony projekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR