Łódzkie: 1 marca 2016 roku ruszy Pabianickie Centrum Seniora

INWESTYCJE

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   16 lutego 2016 13:45


Łódzkie: 1 marca 2016 roku ruszy Pabianickie Centrum Seniora Centrum seniora w Pabianicach ruszy od 1 marca 2016 r. i będzie przeznaczone dla 30 osób po 60 r.ż. Fot. UM Pabianice

Centrum dla osób po 60 r.ż. będzie zlokalizowane w zabytkowej kamienicy przy ul. Konopnickiej 39 w Pabianicach. - W budynku został przeprowadzony gruntowny remont, który kosztował 279 tys. zł - poinformowała Aneta Klimek, rzecznik prasowa pabianickiego urzędu miasta.

Wcześniej w kamienicy mieścił się żłobek. Pomieszczenia zostały gruntownie wyremontowane i wyposażone ze środków pochodzących z budżetu miasta. Centrum będzie przeznaczone dla 30 osób.

- Na parterze znajduje się sala klubowa - miejsce do wypoczynku z wygodnymi kanapami i telewizorem oraz mała siłownia i jadalnia, która może być świetlicą. Na pierwszym piętrze planowana jest sala do ćwiczeń - poinformowała rzecznik Aneta Klimek.

Placówka będzie czynna w godz. 8.30-18.

- Od 8.30 do 13 będzie grupa zamknięta - ok. 30 osób wytypowanych przez Miejskie Centrum Pomocy Społecznej. Będą to osoby samotne albo potrzebujące aktywizacji społecznej - sprecyzowała Aneta Klimek.

- W pozostałych godzinach centrum będzie otwarte dla wszystkich seniorów. Będą mogli wziąć udział w rozmaitych zajęciach tematycznych, poćwiczyć w siłowni. W planach są spotkania filmowe, muzyczne, z ciekawymi ludźmi, a także porady prawne i konsultacje z psychologiem - dodała.

Rodzaj i charakter zajęć ma być dopasowany do oczekiwań seniorów. Organizacyjnie placówka będzie podlegać pod MOPS.

W październiku 2015 r. miasto planowało uruchomić w tej samej lokalizacji dom dziennego pobytu Senior-WIGOR, jednak, jak poinformowała rzecznik Aneta Klimek, pomysł został zarzucony ze względu na konieczność zatrudnienia i utrzymywania etatów dodatkowego personelu.

- W Pabianickim Centrum Seniora będą pracować osoby oddelegowane z innych miejskich placówek, co wygeneruje większe oszczędności - sprecyzowała przedstawicielka pabianickiego magistratu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.