Łódzkie: jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego domu seniora

INWESTYCJE

Autor: MK/Rynek Seniora   08 czerwca 2015 15:39


Łódzkie: jeszcze w tym roku ruszy budowa nowego domu seniora

W miejscowości Zieleń pod Uniejowem (Łódzkie) powstaje nowy, prywatny dom seniora. Inwestorem i wykonawcą obiektu jest firma PM Pilarski Miśkiewicz.

- Przewidujemy, że na początku działalności w domu seniora będzie mogło zamieszkać około 60 osób - mówi dr Anna Staszewska, sekretarz organizacyjny konkursu.  -  Mamy nadzieję, że z czasem rozszerzymy naszą działalność, by pensjonariusze mogli korzystać z dodatkowych usług rekreacyjno-rehabilitacyjnych.

Zgodnie z zamiarem inwestora dom seniora ma być budynkiem nie tylko dostosowanym do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Powinien być również innowacyjny i proekologiczny. 

- Prace budowlane chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku, licząc że uda się je zakończyć pod koniec 2017 r. - mówi Anna Staszewska.

Firma będzie starała się  o dofinansowanie z funduszy unijnych (oraz innych źródeł) na innowacyjne, proekologiczne rozwiązania w zakresie infrastruktury, jak również na organizowanie czasu i terapię zajęciową dla seniorów oraz na  walkę z dyskryminacją, wykluczeniem tej grupy społecznej.

Inwestor ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej i funkcjonalno-przestrzennej placówki, wraz z zagospodarowaniem terenu oraz obiektami towarzyszącymi.  Adresowany jest do architektów, biur i zespołów architektonicznych, a także studentów architektury.

Prace można zgłaszać do 15 czerwca br. Nagroda za zajęcia pierwszego miejsca to 3 tys. zł, drugiego – 2 tys. zł. Organizatorzy przewidują możliwość zaproszenia laureata konkursu do dalszej współpracy.

Celem konkursu jest zaprezentowanie formy i funkcji dla budynku lub zespołu budynków użytkowo- mieszkalnych pod kątem przyszłych mieszkańców oraz zatrudnionego personelu (brak barier architektonicznych, właściwa liczba i rozkład pomieszczeń. Ponadto organizatorzy konkursu liczą na propozycje ciekawych rozwiązań zagospodarowania terenu, dzięki którym pensjonariusze będą mogli aktywnie spędzać czas.

- Chcemy, by prowadzona przez nas inwestycja wpisywała się w "Założenia Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020” i politykę senioralną prowadzoną w Unii Europejskiej  - mówi Anna Staszewska. - Mamy nadzieję, że z nadesłanych prac konkursowych uda się wyłonić koncepcję, która spełni potrzeby i oczekiwania przede wszystkim naszych przyszłych pensjonariuszy. Zależy nam na tym, by obiekt reprezentował nową jakość w sektorze opieki nad osobami starszymi. 

Firma PM Pilarski Miśkiewicz  funkcjonuje od stycznia 2008 r. Powstała na bazie doświadczeń jej założycieli, którzy prowadzili działalność w sektorze budowlanym jako indywidualne podmioty, współpracując przy tym z wieloma firmami z branży.

Firma posiada doświadczenie zarówno w zakresie budownictwa, jak również nadzorów inwestycyjnych, przy realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych w całej Polsce, w branżach: konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjno-sanitarnej,  instalacyjno-elektrycznej, instalacyjno-teletechnicznej, drogowej, jak również w zakresie dróg żelaznych.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.