Lubelskie: gmina Biszcza nowym uzdrowiskiem?

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Seniora   21 grudnia 2015 08:51


Lubelskie: gmina Biszcza nowym uzdrowiskiem? Lubelska gmina Biszcza opracowała do tej pory dokumentację projektową zespołu sanatoryjnego. Fot PTWP Andrzej Wawok

Trwa proces tworzenia uzdrowiska na terenie gminy Biszcza (Lubelskie). Na 44 hektarach, w sąsiedztwie lasów i sztucznego jeziora Biszcza-Żary, ma powstać szpital uzdrowiskowy z przychodnią, zakład przyrodoleczniczy, sanatorium, apteka oraz park.

Gmina przygotowuje się również do wydobywania z głębokości niemal 1000 m wysoko zmineralizowanej gorącej solanki - jest to warunek otrzymania statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej.

Starania o status uzdrowiska oraz związane z tym plany inwestycyjne realizowane są w ramach projektu „Rozwój współpracy w dziedzinie turystyki uzdrowiskowo-sanatoryjnej na pograniczu polsko-ukraińskim”. Wartość projektu to niemal 9 mln zł.

Lubelska gmina opracowała do tej pory dokumentację projektową zespołu sanatoryjnego. Według jej założeń zostanie wybudowanych osiem obiektów. Inwestycja wygeneruje 400 nowych miejsc pracy i zasili gminny budżet (w postaci podatku od nieruchomości) kwotą 400 tys. zł rocznie. 

Partner ukraiński projektu - Rada Wsi Hremyacze i Organizacja Społeczna „Wołyńskie Stowarzyszenie Uczonych i Innowatorów” - wybudował w sanatorium „Prolisok” w Hremyaczach hydrokompleks z dwoma basenami, z którego już korzystają kuracjusze nie tylko z Ukrainy, ale także z Polski.

18 grudnia 2015 r. partnerzy podpisali kolejną, 5-letnią „Wspólną strategię rozwoju transgranicznego regionu pod kątem wykorzystania potencjału turystyczno-sanatoryjnego”.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.