Lubelskie: ruszył dzienny dom opieki medycznej, są już przyjęcia i kolejka chętnych

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Seniora   08 grudnia 2016 10:21


Lubelskie: ruszył dzienny dom opieki medycznej, są już przyjęcia i kolejka chętnych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim powstał dzienny dom opieki medycznej (DDOM). Na ten cel Ministerstwo Zdrowia przyznało 1 mln zł; resort zapewnił również finansowanie placówki na półtora roku. Są już pierwsi podopieczni, a kolejni chętni czekają na przyjęcie.

Wiesław Zaniewicz, dyrektor SP ZOZ zlokalizowanego przy ul. Warszawskiej tłumaczy, że DDOM świadczy opiekę skierowaną do osób niesamodzielnych, w szczególności po 65. r.ż. Dodaje, że w placówce pensjonariusze mają zapewnioną opiekę pielęgniarską, terapię zajęciową, rehabilitację, stymulację procesów poznawczych, a w razie potrzeby również badania laboratoryjne.

Podopieczni DDOM będą uczestniczyć w zajęciach aktywizujących i integrujących. W tym celu przygotowano tzw. część wypoczynkową. Na ten cel szpital zaadaptował pomieszczenia socjalno-terapeutyczne i kupił sprzęt rehabilitacyjny - informuje Dziennik Wschodni.

Obecnie DDOM ma pod opieką 7 pacjentów, a kolejni już złożyli podania o przyjęcie. Maksymalnie w ośrodku może być 12 pensjonariuszy.

Szef międzyrzeckiego ZOZ-u zdradza, że DDOM będzie monitorowany przez resort zdrowia i po pół roku funkcjonowania program zostanie oceniony. Jeżeli się sprawdzi, to po okresie dotowania przez ministerstwo (półtora roku) później będzie finansowany przez NFZ.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR