Lubuskie: w Torzymiu inwestują w geriatrię

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   07 lutego 2019 10:01


Lubuskie: w Torzymiu inwestują w geriatrię Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prawie 15 mln zł - to wartość umów podpisanych w czwartek (31 stycznia) z jednostkami ochrony zdrowia podległymi samorządowi województwa lubuskiego. Pieniądze trafią na inwestycje w szpitalach w Gorzowie, Zielonej Górze, Międzyrzeczu, Ciborzu i Torzymiu oraz do stacji pogotowia ratunkowego w obu stolicach woj. lubuskiego.

- To są pierwsze umowy na nowe zadania w 2019 r. Największe pieniądze - 6 mln zł trafi do Gorzowa. Natomiast szpital w Zielonej Górze otrzyma 3,4 mln zł. Zwracamy się także w stronę osób starszych i przygotowujemy infrastrukturę pod oddziały geriatrii - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze dofinansowanie zostanie przeznaczone na modernizację budynku onkologii.

- To jest niezwykle ważna inwestycja, ponieważ obecnie ciężko chorym pacjentom nie możemy zapewnić komfortowych warunków. Dzięki dotacji powstanie dzienny oddział chemioterapii, poradnie onkologiczne, poszerzymy ofertę poradni genetycznej. Jestem przekonany, że to zapewni dobrą i na wysokim poziomie opiekę - powiedział prezes zielonogórskiej lecznicy Marek Działoszyński.

Kolejną umowę na dofinansowanie podpisali w piątek przedstawiciele Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu. Za 2 mln zł zostanie tam zmodernizowany budynek z przeznaczeniem na oddział geriatryczny. Po przygotowaniu infrastruktury szpital wystąpi do NFZ o podpisanie kontrakt na tego typu świadczenia medyczne.

- Szpital jest organizacyjnie i kadrowo przygotowany do świadczenia usług zdrowotnych dla osób w podeszłym wieku - zaznaczyła prezes szpitala w Torzymiu Katarzyna Lebiotkowska.

2 mln zł trafią także do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu. Lecznica zmodernizuje za nie pomieszczenia Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego do potrzeb oddziału psychiatrii ogólnej. Sam obiekt stanie się częścią uruchomionego w grudniu ub. roku Centrum Psychiatrii. Szpital otrzymał także 330 tys. zł na realizację e-usług.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR