Małopolskie: było przedszkole, będzie nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny
Autor: JW, UG Rzezawa/Rynek Seniora   30 sierpnia 2016 08:58

W Rzezawie k. Bochni za nieco ponad rok ma być gotowy ośrodek rehabilitacyjny, który powstanie w budynku byłego przedszkola. Inwestycja ma kosztować ponad półtora miliona złotych.

18 sierpnia 2016 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Rzezawa reprezentowaną przez wójta Mariusza Paleja a firmą PHU Bilit na zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku usług publicznych z przeznaczeniem na usługi rehabilitacji wraz z instalacjami wewnętrznymi i infrastrukturą towarzyszącą”.

Wykonawcy został jednocześnie przekazany plac budowy.

- Termin wykonania zadania oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przypada na dzień 30 października 2017 r. Wartość inwestycji to 1 549 785,54 zł - pisze w komunikacie urząd gminy w Rzezawie.

Gmina otrzymała dofinansowanie z PFRON-u w wys. niemal 234 tys. zł na 2016 r., natomiast kwota dofinansowania na rok 2017 będzie ogłoszona w przyszłym roku.

- Nowy budynek rehabilitacji będzie nowoczesnym obiektem dostosowanym dla osób niepełnosprawnych, który będzie służył mieszkańcom gminy przez długie lata - zapewniają urzędnicy.

Obiekt, który będzie rozbudowywany i modernizowany, znajduje się przy ul. Wiśniowej. Prace obejmą dobudowanie części budynku (m.in. winda, klatka schodowa, recepcja, pomieszczenia socjalne, szatnie dla pacjentów, pomieszczenia RTG), modernizację i przebudowę istniejącego oraz zagospodarowanie terenu wokół. 

Powiat bocheński, na terenie którego znajduje się miejscowość Rzezawa, liczy ok. 105 tys. mieszkańców. Nieco ponad 16 proc. z nich, czyli ok. 17 tys., to osoby w wieku poprodukcyjnym (kobiety 60+ i mężczyźni 65+).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR