Małopolskie: DPS i ośrodek rehabilitacyjny pod jednym dachem

INWESTYCJE

Autor: MK/Rynek Seniora   23 kwietnia 2015 14:51


Małopolskie: DPS i ośrodek rehabilitacyjny pod jednym dachem

Gmina Borzęcin (Małopolskie) kończy budowę Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej. Koszt inwestycji to ok. 12 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy.

Centrum powstaje w budynku, który należał do miejscowej parafii. Nie był użytkowany. Parafia przekazała go nieodpłatnie gminie. Obiekt został gruntownie zmodernizowany i rozbudowany.

- Roboty budowlane powinny zakończyć się w drugim kwartale tego roku, ewentualnie na początku trzeciego - mówi portalowi rynekseniora.pl Tadeusz Żurek, zastępca wójta Borzęcina.  - Do końca roku chcemy się uporać z pracami wykończeniowymi. Kolejnym etapem będzie wyposażenie obiektu.   

Wójt tłumaczy, że gmina chciałaby oddać obiekt do użytku na początku 2016 r.  - Nie możemy jednak tego zagwarantować, chociażby ze względu na opóźnienia, jakie mogą nastąpić przy przetargach  - zastrzega.

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej pod jednym dachem łączyć będzie dwie funkcje - domu pomocy społecznej oraz centrum rehabilitacji, które obsługiwać będzie mieszkańców domu, ale również pacjentów z zewnątrz. Gmina zamierza bowiem starać się pozyskanie kontraktu z NFZ na świadczenie usług rehabilitacyjnych.

- Gmina potrzebuje zarówno DPS-u, jak i ośrodka rehabilitacyjnego - tłumaczy wójt.  - Jeśli chodzi o rehabilitację, to należy powiedzieć, że społeczeństwo się starzeje, a ilość placówek udzielających tego typu świadczenia w północnej części powiatu brzeskiego jest niewystarczająca - mówi.

- Nasi mieszkańcy maja do dyspozycji albo szpital w Brzesku, albo ośrodek w Jadownikach Mokrych, w sąsiednim powiecie - dodaje.  - W obydwu miejscach okres oczekiwania na świadczenia jest bardzo długi. Zresztą, rehabilitacja potrzeba jest nie tylko starszym, często potrzebują jej również osoby młode.  

W całym Regionalnym Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej zatrudniać ma docelowo 40 pracowników. W części przeznaczonej na DPS mieszkać będzie 100 osób.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.