Małopolskie: niebawem otwarcie DPS-u z rehabilitacją, zgłoszenia nawet z USARDN Małopolska, JW/Rynek Seniora - 04 października 2016 14:21


Jak informuje Radio RDN Małopolska, placówka dla ok. stu pensjonariuszy w Borzęcinie jest "tuż przed otwarciem". Obecnie trwa kompletowanie załogi, pensjonariuszy i wyposażanie pokoje. Zgłoszenia zakwaterowania napływają nawet z USA.

Ponad 10 osób ubiega się o jedno miejsce pracy w Regionalnym Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie. Wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak przyznał na antenie RDN Małopolska, że zgłoszenia chętnych do zamieszkania już są, a wśród nich są nawet mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Tłumaczy, że to mieszkańcy gminy, którzy w USA nabrali uprawnień emerytalnych i teraz, w swoich stronach, chcą funkcjonować. Dodaje, że tego rodzaju usługi są w Polsce dwa razy tańsze niż za oceanem.

W placówce pracę znajdzie od 40 do 50 osób. Otwarcie zaplanowano na grudzień 2016 r.

Regionalne Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie będzie działać w sektorze pomocy społecznej oraz w sektorze świadczącym usługi medyczne w postaci rehabilitacji. Placówka będzie miała formę całodobowego domu pomocy społecznej i ośrodka ambulatoryjnej rehabilitacji leczniczej z lekarską opiekę rehabilitacyjną i fizjoterapią ambulatoryjną.

Budynek składa się z trzech segmentów, spośród których jeden ma trzy kondygnacje nadziemne, natomiast pozostałe dwa zaprojektowano jako czterokondygnacyjne. Łącznie w budynku zakłada się możliwość jednoczesnego pobytu do 150 osób, w tym 41 miejsc łóżkowych i 5 miejsc noclegowych w pokojach gościnnych.

Obiekt ma 4 tys. 868 mkw. powierzchni użytkowej, a jego budowa kosztowała ok. 10,5 mln zł.