Małopolskie: przybędzie miejsc w opiece dziennej nad seniorami

INWESTYCJE

Autor: UM Dąbrowa Tarnowska/Rynek Seniora   11 października 2016 16:26


Małopolskie: przybędzie miejsc w opiece dziennej nad seniorami Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzięki ministerialnej dotacji w Dąbrowie Tarnowskiej powstanie dzienny dom Senior-WIGOR. Opiekę znajdzie w nim 20 osób.

Miejscem realizacji projektu będą specjalnie na ten cel wyremontowane i zaadaptowane pomieszczenia budynku Budomexu, położonego w centralnej części miasta, przy ul. Berka Joselewicza 8. 

- Dzięki wysokiej ocenie projektu konkursowego Gmina Dąbrowa Tarnowska będzie mogła otrzymać jednorazowe wsparcie finansowe na adaptację budynku w wysokości 180 tys. zł oraz dotację na wyposażenie domu: jednorazowo w kwocie nie wyższej niż 70 tys. zł - pisze dąbrowski magistrat.

Z budżetu państwa zostanie również sfinansowana 1/3 kosztów utrzymania seniora w domu dziennym, ale nie więcej niż 200 zł miesięcznie. Przewiduje się, że w placówce przebywać będzie 20 seniorów, którzy przez 5 dni w tygodniu uczestniczyć będą w 8-godzinnym dniu zajęć.

Podopieczni mają uczestniczyć w warsztatach obsługi komputera, zajęciach kulinarnych, muzycznych, plastycznych oraz w imprezach integracyjno-kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokanym. Nie zabraknie też wsparcia lekarskiego i pielęgniarskiego, zajęć z psychologiem i pedagogiem oraz rehabilitantem osób starszych. Osoby znajdujące się pod opieką domu będą miały zapewnione posiłki oraz dostęp do prasy, książek i internetu.

- Będzie to sprzyjało integracji społecznej środowiska seniorów, zwiększeniu zaangażowania seniorów w życie społeczności lokalnych oraz rozwijaniu zadań samopomocowych w tej grupie społecznej - zwraca uwagę urząd.

Uruchomienie dziennego domu Senior-WIGOR planowane jest na przełomie 2016 i 2017 r. Placówka będzie funkcjonowała co najmniej przez trzy lata. Realizacja zadania będzie obejmowała adaptację/remont budynku, jego wyposażenie, a także promocję całego projektu.

W tegorocznej edycji konkursu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na dofinansowanie dziennych domów Senior-WIGOR wsparcie otrzyma 146 jednostek samorządu z całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR