Mazowieckie: 90 różnych zabiegów w nowym zakładzie rehabilitacji

INWESTYCJE

Autor: Echo Dnia/Rynek Seniora   03 czerwca 2016 10:05


Mazowieckie: 90 różnych zabiegów w nowym zakładzie rehabilitacji Zakład Rehabilitacji w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu kosztował ponad 2,9 mln zł. Fot. Niels Olson/Flickr.com (CC BY-SA 2.0) (zdj. ilustracyjne)

Zakład rehabilitacji powstał w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu przy ul. Skargi. Kosztował ponad 2,9 mln zł, a istotnym wydatkiem był zakup 31 urządzeń diagnostyczno-terapeutycznych, dzięki którym pacjenci będą mieli dostęp do 90 różnych zabiegów rehabilitacyjnych - informuje Echo Dnia.

Zakład rehabilitacji w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu otwarto 20 maja. Tworzony przez dwa lata kompleks powstał w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014. Inwestycja kosztowała ponad 2,9 mln zł, z czego ok. 2,3 mln zł wyniosła kwota dofinansowania. Szpital również dołożył się do inwestycji - jego wkład własny wyniósł 585 tys. zł.

Budynek zakładu ma dwie kondygnacje. Na parterze są: szatnie, rejestracja, pomieszczenie do kwalifikowania oraz planowania zabiegów, a także pracownie kinezyterapii i krioterapii. Na piętrze umiejscowiono pomieszczenia do kąpieli wirowych, fizykoterapii i masażu.

Z pieniędzy uzyskanych z dofinansowania zakupiono m.in. 31 urządzeń diagnostyczno-terapeutycznych, które pozwalają na wykonywanie 90 różnych zabiegów, w tym pięciu nowych: masażu limfatycznego, wibracyjnego, kąpieli całościowych, fali uderzeniowej oraz ćwiczeń na ruchomej bieżni.

Więcej: www.echodnia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.