MEDI-system wkracza na Śląsk. Firma otworzyła ośrodek w Chorzowie
Autor: MK, MEDI-system/Rynek Seniora   01 września 2015 13:59

Firma MEDI-system uruchomiła nowy ośrodek opieki długoterminowej i rehabilitacji. „Honorata” dysponuje 140 miejscami, mieści się przy ul. Głównej 31 w Chorzowie. To pierwszy ośrodek tej firmy zlokalizowany poza Mazowszem. Rozpoczął działalność we wtorek, 1 września br.

- Otwarcie nowej placówki na Śląsku to ważny krok w rozwoju naszej firmy oraz w realizacji strategii, która zakłada między innymi ekspansję geograficzną poza obszar województwa mazowieckiego oraz zwiększenie przychodów komercyjnych spółki - mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system.

- Wejście na śląski rynek opieki długoterminowej oznacza obecność na jednym z największych rynków w kraju, co stwarza możliwość rozwoju firmy w nowym regionie - dodaje. - Planujemy dalszy rozwój i inwestycje w akwizycję ośrodków z dużych aglomeracji miejskich w całej Polsce (Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk itd.) - uzupełnia.

Ośrodek MEDI-system „Honorata” mieści się w budynku, w którym już wcześniej przez trzy lata funkcjonowała placówka opieki długoterminowej. Koszt jej pozyskania to, jak informuje MEDI-system, ok. 11 mln zł. 

Oferta placówki skierowana jest do osób niesamodzielnych, w tym dotkniętych chorobami otępiennymi. Stanowisko dyrektora „Honoraty” objęła Monika Szukalska.  

Monitorowanie opieki przez rodzinę
- Ośrodek Honorata jest w pełni dostosowany do potrzeb pacjentów. Placówka została wyposażona w sprzęt spełniający wszelkie wymagane standardy, a nad pacjentami czuwa profesjonalny zespół lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów i opiekunów medycznych - mówi dyrektor Szukalska.

 - Stopniowo będziemy wdrażali również innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania personelem czy możliwości internetowego monitorowania opieki nad bliskimi przez członków rodziny, które sprawdziły się w innych ośrodkach MEDI-system - dodaje.

Mowa o systemie SZIPO oraz Portalu dla Rodziny. To narzędzia informatyczne, które MEDI-system stosuje we wszystkich swoich ośrodkach. SZIPO wspomaga zarządzanie, organizację, weryfikację i kontrolę pracy oraz ocenę efektywności.

Podstawową funkcją Portalu Dla Rodziny jest z kolei prezentowanie w czasie rzeczywistym informacji o rehabilitacji i opiece nad pacjentami. Rodzina dzięki tej internetowej aplikacji ma możliwość szybkiego uzyskania wiadomości na temat aktualnego stanu zdrowia bliskiego oraz leczenia.

„Honorata” świadczyć ma również usługi z zakresu opieki krótkoterminowej, skierowane do osób, które szukają czasowej pomocy przy opiece nad bliskimi i podopiecznymi.  

Stołeczna (i śląska) sieć
Spółka MEDI-system powstała w 2001 r. Prowadzi siedem placówek opiekuńczych zlokalizowanych w Warszawie i Chorzowie, dysponujących łącznie ponad 700 miejscami.

Do dziś z jej oferty skorzystało już ponad 10 000 pacjentów.

Ośrodki MEDI-system specjalizują się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i ogólnoustrojowej oraz usługach opiekuńczo-leczniczych.

Wśród pacjentów MEDI-system są m.in. osoby dotknięte otępieniem i zaburzeniami poznawczymi, głownie w przebiegu choroby Alzheimera, Parkinsona, Picka, pląsawicy Huntingtona, neuroboreliozy itp.

Usługi MEDI-system są też kierowane do osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, aby samodzielnie funkcjonować.

Ośrodki MEDI-system zatrudniają ponad 500-osobowy zespół rehabilitantów oraz pielęgniarek, a także lekarzy, psychologów, terapeutów, opiekunek, itp.  Posiadają umowy z NFZ, ale oferują również pobyty na zasadach komercyjnych.

Od roku 2011 udziałowcem firmy jest fundusz inwestycyjny Highlander Partners.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.