Medicover Senior otwiera nowy ośrodek pod WarszawąRynek Seniora - 27 października 2017 09:45


Willa Wiosenna to nowy ośrodek Medicover Senior, mieszczący się w podwarszawskich Święcicach. Jego otwarcie zaplanowano na piątek 27 października. To miejsce, które - zgodnie z koncepcją twórców - ma przekonywać, że wiek nie musi w niczym przeszkadzać, a na życie z pasją nigdy nie jest za późno.

- Willa Wiosenna to miejsce inne niż to, co przywykło się określać mianem domu spokojnej starości czy domu opieki - mówi Marek Kubicki, dyrektor zarządzający Medicover Senior - Nasz dom nie mieści się w żadnej z tych definicji. Powstał z myślą o seniorach, którzy chcą robić coś ciekawego, czują się osamotnieni i chcieliby być wśród ludzi, a na co dzień nie mają takiej możliwości; dla osób, które chcą realizować swoje pasje, a jednocześnie zatroszczyć się o swoje zdrowie i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Placówka chce tworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji: będzie organizować warsztaty, zajęcia, wieczorki taneczne i wiele innych aktywności, które pozwolą przyjemnie spędzić czas z pozostałymi mieszkańcami Willi.

- W Willi Wiosenna to seniorzy decydują, co będzie się działo, jakie warsztaty i zajęcia będą realizowane na miejscu, jakie pasje i zainteresowania będą rozwijać - wyjaśnia Agata Samson-Tutak, koordynatorka terapii zajęciowej

Willa Wiosenna zatroszczy się także o zdrowie i kondycję seniorów. Na miejscu jest sprzęt rehabilitacyjny, siłownia, a nawet grota solna. Placówka pomaga w powrocie do pełni sprawności po urazach i przebytych chorobach.

Na miejscu nad zdrowiem mieszkańców przez całą dobę czuwa zespół pielęgniarsko-opiekuńczy. Do dyspozycji seniorów jest także lekarz. Przygotowywane na miejscu posiłki dostosowane są do potrzeb i zaleceń dietetycznych gości.

Oferta Willi Wiosenna obejmuje pobyty stałe, długoterminowe, krótkoterminowe, rehabilitacyjne oraz wypoczynkowe.