Medicover Senior otwiera nowy ośrodek pod Warszawą
Autor: Rynek Seniora   27 października 2017 09:45

Willa Wiosenna to nowy ośrodek Medicover Senior, mieszczący się w podwarszawskich Święcicach. Jego otwarcie zaplanowano na piątek 27 października. To miejsce, które - zgodnie z koncepcją twórców - ma przekonywać, że wiek nie musi w niczym przeszkadzać, a na życie z pasją nigdy nie jest za późno.

- Willa Wiosenna to miejsce inne niż to, co przywykło się określać mianem domu spokojnej starości czy domu opieki - mówi Marek Kubicki, dyrektor zarządzający Medicover Senior - Nasz dom nie mieści się w żadnej z tych definicji. Powstał z myślą o seniorach, którzy chcą robić coś ciekawego, czują się osamotnieni i chcieliby być wśród ludzi, a na co dzień nie mają takiej możliwości; dla osób, które chcą realizować swoje pasje, a jednocześnie zatroszczyć się o swoje zdrowie i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Placówka chce tworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji: będzie organizować warsztaty, zajęcia, wieczorki taneczne i wiele innych aktywności, które pozwolą przyjemnie spędzić czas z pozostałymi mieszkańcami Willi.

- W Willi Wiosenna to seniorzy decydują, co będzie się działo, jakie warsztaty i zajęcia będą realizowane na miejscu, jakie pasje i zainteresowania będą rozwijać - wyjaśnia Agata Samson-Tutak, koordynatorka terapii zajęciowej

Willa Wiosenna zatroszczy się także o zdrowie i kondycję seniorów. Na miejscu jest sprzęt rehabilitacyjny, siłownia, a nawet grota solna. Placówka pomaga w powrocie do pełni sprawności po urazach i przebytych chorobach.

Na miejscu nad zdrowiem mieszkańców przez całą dobę czuwa zespół pielęgniarsko-opiekuńczy. Do dyspozycji seniorów jest także lekarz. Przygotowywane na miejscu posiłki dostosowane są do potrzeb i zaleceń dietetycznych gości.

Oferta Willi Wiosenna obejmuje pobyty stałe, długoterminowe, krótkoterminowe, rehabilitacyjne oraz wypoczynkowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR