Międzypokoleniowe Centrum Edukacji: "tak” dla seniorów, "nie” dla żłobka
Autor: Gazeta Wyborcza, MK/Rynek Seniora   01 lipca 2015 12:46

Na warszawskim osiedlu Wilanów Wysoki powstaje Międzypokoleniowe Centrum Edukacji. W obiekcie znajdzie się miejsce na dom spotkań dla seniorów, żłobek dla 150 dzieci, bibliotekę, salę konferencyjno-widowiskową. Zdaniem mieszkańców klub seniora w tym miejscu jest potrzebny. Co innego żłobek.

Jak informuje stołeczna „Gazeta Wyborcza”, podczas spotkania z władzami dzielnicy mieszkańcy Wilanowa Wysokiego tłumaczyli, że popierają budowę żłobków i przedszkoli publicznych, ale ich zdaniem lokowanie tego typu inwestycji na starzejącym się osiedlu szkodzi tym, którzy potrzebują tego typu placówek bliżej domu. Ich zdaniem żłobka potrzebuje np. Miasteczko Wilanów.

Mieszkańcy obawiają się również, że rodzice dowożący dzieci do żłobka spowodują paraliż komunikacyjny dzielnicy. Wskazywali, że w obiekcie przydałby się ośrodek zdrowia czy miejsce np. dla uniwersytetu trzeciego wieku.  

Budowa Międzypokoleniowego Centrum Edukacji pochłonie 12,3 mln zł. 5 maja br. władze Wilanowa podpisały umowę na realizację tej inwestycji z firmą Skanska. Zostanie ona zrealizowane w formuje „zaprojektuj i wybuduj”.

Rozbiórka pawilonu biblioteki, w miejsce którego ma powstać nowy obiekt rozpocznie się w sierpniu, budowa Centrum zacznie się jesienią, potrwa do grudnia 2016 r.

Skanska zaprojektuje osobne wejście dla żłobka i osobne dla części edukacyjno-integracyjnej dedykowanej starszym użytkownikom Centrum.

Projektowany obiekt będzie składać się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Budynek wraz z otoczeniem zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Seniorzy będą mogli w tym miejscu rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Klub seniora przewiduje m.in. sekcję nauki obsługi komputera, nauki języków obcych, siłownię, gimnastykę rehabilitacyjną i relaksacyjną, warsztaty artystyczne, Nordic Walking czy sekcję nauki gry w brydża.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.