Mieszkania dla seniorów: ambitne plany inwestycyjne Poznania

INWESTYCJE

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Seniora   17 maja 2016 15:25


Mieszkania dla seniorów: ambitne plany inwestycyjne Poznania Obecnie w Poznaniu mieszka około 124 tys. seniorów. Fot. Fotolia

W najbliższych latach miasto planuje wybudować około 1,3 tys. mieszkań. 10-15 proc. nowych lokali chce się przeznaczyć dla osób starszych - podaje "Głos Wielkopolski".

Obecnie w Poznaniu mieszka około 124 tys. seniorów. Za kilka lat będzie ich zdecydowanie więcej i problemy mieszkaniowe zaczną się nawarstwiać.

Obecnie ZKZL przymierza się do budowy domów w ośmiu różnych lokalizacjach na terenie Poznania: przy Opolskiej, Dymka, Hlonda (Zawady i Bernata), Nadolniku, Bolka, Hulewiczów, Biskupińskiej. Do 2020 r. ma powstać około 840 mieszkań, z tego część przeznaczona jest seniorom. A jak do tego dodać tereny przeznaczone pod zabudowę przy ul. Rubież czy św. Wawrzyńca, to liczba mieszkań zwiększy się do 1,3 tys.

Zastępca prezydenta Arkadiusz Stasica uważa, że nawet 15 proc. nowych lokali powinno być przeznaczonych dla osób starszych.

Janina Paprzycka z Miejskiej Rady Seniorów podkreśla, że trzeba też tworzyć mieszkania chronione dla osób starszych. One są korzystniejsze finansowo dla miasta niż zapewnienie miejsc w DPS-ach, których brakuje i gdzie koszty pobytu to ok. 3,5-4 tys. zł miesięcznie.

Przypomina, że na Zachodzie w takie przedsięwzięcia angażują się np. deweloperzy, którzy podpisują na 15-20 lat umowę z gminą.

Prezydent Stasica twierdzi, że podjął rozmowy z deweloperami i spółdzielniami mieszkaniowymi. Dotyczą one współpracy w zakresie inwestycji na gruntach miejskich. Po wybudowaniu budynku pewna pula mieszkań byłaby w gestii miasta, które gwarantowałoby czynsz. Jak sugeruje, kilku deweloperów wyraziło zainteresowanie taką współpracą. 

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR