MRPiPS: sześć nowych domów Senior-WIGOR otwartych

INWESTYCJE

Autor: DKX/Rynek Seniora   07 stycznia 2016 15:43


MRPiPS: sześć nowych domów Senior-WIGOR otwartych Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów Senior-WIGOR 370 mln zł. Fot. Shutterstock

W Salominie (woj. lubelskie, Gmina Gościeradów), Wiekowie (Gmina Darłowo), Kaletach, Swarzędzu, Częstochowie oraz we Wrocance (Gmina Miejsce Piastowe) otwarto kolejne dzienne domy Senior-WIGOR. Z ich oferty mogą skorzystać osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+.

W placówkach można spędzać co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Znajdują się w nich pomieszczenia m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerami z dostępem do internetu).

Dofinansowanie na utworzenie lub wyposażenie Dziennych Domów „Senior-WIGOR” może wynieść nawet do 80 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania, który nie może być wyższy niż 250 tys. zł.

Do 2020 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w sumie na utworzenie dziennych domów Senior-WIGOR 370 mln zł.

Wieloletni Program  „Senior-WIGOR” na lata 2015–2020 przyjęła Rada Ministrów 17 marca 2015 r. W ramach programu jednostki samorządu terytorialnego mogą pozyskać środki finansowe na tworzenie i adaptację dziennych domów dla seniorów. Są to miejsca, w których osoby starsze mogą aktywnie spędzać czas poprzez udział w zajęciach edukacyjnych, kulturalnych, a także sportowo-rekreacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.