Największy szpital reumatologiczny w Polsce będzie miał nowy blok operacyjny

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   26 lutego 2019 12:32


Największy szpital reumatologiczny w Polsce będzie miał nowy blok operacyjny Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowy blok operacyjny powstanie w Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu (Śląskie). Placówka ogłosiła przetarg na wykonanie prac - podał szpital, który na inwestycję pozyskał 10 mln zł z funduszy europejskich.

- Modernizacja bloku operacyjnego to inwestycja o znaczeniu strategicznym dla naszego szpitala. (…) Remont będziemy prowadzili tak, aby nie był utrudnieniem dla pacjentów. Inwestycję planujemy zakończyć w 2020 r. Nowoczesny blok operacyjny to prezent na 45-lecie, bo za rok Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności będzie świętowało taki jubileusz - powiedział prezes Centrum Cezary Tomiczek.

Termin składania ofert upływa 18 marca.

Inwestycja obejmuje przebudowę bloku operacyjnego wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. Powstaną dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach

W roku 2018 placówka pozyskała na ten cel ponad 10 mln zł z funduszy UE poprzez Regionalny Program Operacyjny woj. śląskiego. - Bardzo dobrą informacją jest zdobyte dofinansowanie oraz wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które zapewniło nam wkład własny tej inwestycji - powiedział Tomiczek.

Prezes przypomniał, że nie są to jedyne fundusze unijne, które ostatnio otrzymała placówka. - Niedawno pozyskaliśmy fundusze na zakup sprzętu do oddziałów reumatologicznych - powiedział Tomiczek.

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu jest największym w Polsce szpitalem o profilu reumatologicznym. Obecnie leczonych jest w nim 5,5 tys. pacjentów rocznie w czterech oddziałach reumatologicznych, dwóch rehabilitacyjnych i jednym chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR