Niemiecka Diakonia inwestuje w kolejny dom opieki w Polsce

INWESTYCJE

Autor: MK/Rynek Seniora   16 lipca 2015 12:20


Niemiecka Diakonia inwestuje w kolejny dom opieki w Polsce W gdańskim ośrodku znajdzie się DPS dla cierpiących na otępienie, dom opieki oraz przychodnia. Fot. Fotolia

Najprawdopodobniej w III kw. tego roku przy ul. Przemyskiej w Gdańsku rozpocznie się budowa nowego domu opieki. W całym kompleksie przewidziano 150 miejsc dla seniorów.

Inwestorem i operatorem planowanej placówki jest niemiecka Diakonia Neuendettelsau. Budowę realizuje firma Millenium Inwestycje sp. z o.o.  

 - W tej chwili jesteśmy na etapie starań o uzyskanie pozwolenia na budowę. Chcemy ją rozpocząć w III kw. tego roku, potrwa do końca 2017 r. - mówi w rozmowie z portalem rynekseniora.pl Jacek Piwkowski, z-ca prezesa Milenium Inwestycje sp. z o.o.

W obiekcie mieścić się będzie dom pomocy społecznej dla osób cierpiących na choroby otępienne, całodobowy dom opieki przyjmujący mieszkańców na zasadach komercyjnych,  przychodnia, a także, w ramach integracji międzypokoleniowej - przedszkole.  

Piwkowski wyjaśnia, że w DPS przebywać będą osoby skierowane przez samorządy na zasadach określonych w ustawie o pomocy społecznej.  

- Wiele samorządów nie stać bowiem na wyłożenie z własnej kieszenie pieniędzy na budowę nowych dps-ów. Tymczasem zapotrzebowanie na nie jest coraz większe - informuje. - Możliwość kontraktowania miejsc w placówkach takich jak ta, którą będziemy budować w Gdańsku, czy takich jak Senior Residence, czyli domu opieki, który wybudowaliśmy w Katowicach, jest dla nich dobrą alternatywą - mówi Piwkowski.   

W całym kompleksie przewidziano 150 miejsc dla seniorów. - Szacujemy, że od 50 do około 100 miejsc zostanie wykorzystanych przez DPS. Pozostałe zajmą osoby przyjmowane na zasadach komercyjnych.  

Operatorem i inwestorem nowej placówki, podobnie jak zrealizowanego wcześniej przez Millenium Inwestycje na terenie osiedla Bażantowo w Katowicach ośrodka Senior Residence, jest niemiecka Diakonia Neuendettelsau.  

Placówka w Katowicach jest drugim w Polsce domem opieki Diakonii Neuendettelsau. Pierwszy, od 2005 roku działa w Olsztynie, może pomieścić 70 podopiecznych. Dom w Gdańsku będzie trzecią placówką Diakonii.

Diakonia - od gr. diakonia, czyli służba, to określenie nieodpłatnej posługi; jest organizacją charytatywną Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.   

Diakonia Neuendettelsau jest jednym z największych i znaczących diakonicznych podmiotów w Niemczech. Posiada blisko 200 różnorodnych obiektów, w których znajduje opiekę, podnosi kwalifikacje, zdobywa doświadczenie, leczy się i uczy ponad 90 tys. osób.  

W domach dla osób starszych znajduje się  2400 miejsc, w ramach których Diakonia posiada kompleksy specjalizujące się w opiece nad osobami chorymi na demencję tzw. Centra Kompetencyjne.  

Uzupełnieniem tej oferty jest 39 szkół i miejsc szkoleniowych dla 4000 uczniów. W Bawarii znajdują się cztery kliniki będące własnością Diakonii Neuendettelsau.  

Jacek Piwkowski na razie nie zdradza, jaki jest koszt inwestycji realizowanej przez Millenium Inwestycje. - Zapewne informacje te przekazywać będzie inwestor w chwili, kiedy budowa się już rozpocznie. Z pewnością też uruchomienie placówki zostanie poprzedzone szerszą akcją informacyjną adresowaną przede wszystkich do seniorów i ich bliskich - zapowiada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.