Nowa rada seniorów chce geriatrii w Wołominie

INWESTYCJE

Autor: DKX/Rynek Seniora   03 października 2014 15:48


Nowa rada seniorów chce geriatrii w Wołominie Fot. Shutterstock

Utworzenie oddziału geriatrii w wołomińskim szpitalu i karty seniora to główne tematy pierwszego spotkania nowo powołanej Rady Seniorów w Wołominie (Mazowieckie).

Łącznie 18 osób, w tym 15 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz środowiska osób starszych i 3 przedstawicieli burmistrza zasiadło w Radzie Seniorów, która pełnić będzie funkcje doradcze i opiniodawcze. Każdy z członków rady będzie miał swojego zastępcę z organizacji, którą reprezentuje. Będzie on mógł uczestniczyć w spotkaniach w razie niedyspozycji radnego.

Na czele 18-osobowej rady stanie Zbigniew Paziewski, który jednogłośnie został wybrany przewodniczącym, zastępcą została Tamara Kozłowska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Seniorzy wyrazili poparcie dla utworzenia oddziału geriatrii w wołomińskim szpitalu, którego pomysłodawcą jest radny Krzysztof Wytrykus. Wcześniej pomysł spotkał się z uznaniem radnych Rady Miejskiej, którzy podjęli uchwałę w tej sprawie na ostatniej sesji.

Pierwszą inicjatywą Rady Seniorów będzie wydanie Karty Seniora, która obejmie zniżki na różne usługi na terenie naszej gminy. Radni szykują już wniosek do burmistrza w tej sprawie.

Rada ma ściśle współpracować z władzami przy określaniu i realizacji potrzeb ludzi starszych, a także inicjować działania na rzecz seniorów. Będzie także wydawać opinie i formułować wnioski służące rozwojowi działalności na rzecz osób starszych oraz zgłaszać uwagi do aktów prawa miejscowego przygotowywanych przez burmistrza. W najbliższych tygodniach seniorzy będą mogli wnosić swoje uwagi i pomysły do projektu uchwały, która następnie zostanie skierowana na sesję Rady Miejskiej i poddana pod głosowanie wołomińskich radnych.

- Będziemy chcieli regularnie spotykać się z członkami Rady Seniora, aby móc poznać ich potrzeby i wspólnie decydować o ich realizacji. W przyszłości planujemy także wprowadzenie Karty Seniora, która oferowałaby zniżki na usługi w naszych instytucjach - dodał Ryszard Madziar, burmistrz Wołomina. Kolejne spotkanie, na które zostanie zaproszony dyrektora Szpitala Powiatowego, Andrzej Gruza, już 5 listopada. Tematem przewodnim będzie ochrona zdrowia.

W gminie Wołomin zameldowanych jest ponad 10 tys. osób powyżej 60 roku życia. To 1/5 wszystkich mieszkańców gminy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.