Nowy dom seniora pod Warszawą rusza za kilka dni - zobacz zdjęcia
Autor: DK/Rynek Seniora   06 maja 2016 12:04

15 maja br. koło podwarszawskiego Zalesia Górnego zostanie otwarty dom seniora „Zalesie Vita”. Inwestorem jest Medvita24 - firma oferująca m.in. usługi opiekuńcze dla osób starszych. To jej pierwsza placówka tego typu - dowiedział się portal rynekseniora.pl.

Dom seniora jest otoczony lasem, zlokalizowany w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, ok. 20 km od centrum Warszawy. Nie jest duży, przyjmie tylko 30 osób. 

Dla samodzielnych i dla leżących
Ze względów terapeutycznych i psychologicznych ośrodek podzielony jest na dwie części.

- Willa „Zalesie” przeznaczona jest dla osób funkcjonujących samodzielnie a willa „Vita” dla osób z zaawansowaną demencją, pensjonariuszy leżących czy też wymagających całodobowej opieki – mówi nam Grażyna Misiuta z domu seniora „ Zalesie Vita”.

W tym drugim obiekcie każdy pokój wyposażony jest w specjalistyczne łóżko i system przywoływania opiekunów.

Dom ten posiada własną jadalnię, pokoje wypoczynkowe oraz specjalne gablotki z rzeczami osobistymi pacjentów, które pomogą im w orientacji przestrzennej. Podobnie jak w willi „Zalesie” pensjonariusze będą mieli prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, poprawiające pamięć i zdolności manualne.

- Ośrodek zatrudnia około 40 osób - pielęgniarki, lekarzy, opiekunów, rehabilitantów, instruktorów i personel pomocniczy - dodaje Grażyna Misiuta.

Standard dla pensjonariuszy i gości
Jak zapewnia inwestor, willa „Zalesie” oferuje m.in pokoje jedno, dwu i trzyosobowe w standardzie czterogwiazdkowego hotelu z łazienkami przystosowanymi do osób niepełnosprawnych, salę do ćwiczeń, całodobową opieka, zajęcia terapeutyczne, pokój treningowy, zajęcia w terenie, ogród itd.

Willa „Vita” dysponuje dodatkowo wykwalifikowanym personelem medycznym, salą do rehabilitacji, łóżkami przystosowanymi do opieki nad osobami leżącymi, zapewnia m.in. niekonwencjonalne zajęcia usprawniające, codzienną rehabilitację w asyście dyplomowanego rehabilitanta, całodobową opiekę dyplomowanej pielęgniarki itd.

Generalnie mieszkańcy mają zapewnioną całodobowa opiekę. Są pod stałą opieką lekarza internisty i w miarę potrzeb mogą korzystać z konsultacji i badań kontrolnych u lekarzy specjalistów - informuje właściciel ośrodka.

W willi „Vita” znajdują się też pokoje noclegowe dla członków rodzin i przyjaciół, którzy chcieliby spędzić z najbliższymi seniorami więcej czasu.

Placówka oferuje także pobyty krótkoterminowe dla osób starszych na czas wyjazdu opiekunów lub choroby.

Zaczynając od pośrednictwa pracy dla opiekunek 
Jaki jest koszt pobytu pensjonariusza? Właściciel placówki podaje tylko najniższe ceny zaczynające się od 99 zł za pobyt dzienny, 625 za pobyt tygodniowy i 2500 za pobyt miesięczny. Cena uzależniona jest też od wielkości pokoju i stanu zdrowia pensjonariusza.

Właścicielem placówki jest Medvita24 - wyspecjalizowana firma koncentrująca się na usługach pośrednictwa pracy dla opiekunek nad osobami starszymi oraz dziećmi.

Przedsiębiorstwo rezydujące na stołecznym Ursynowie zajmuje się przede wszystkim kojarzeniem kadry opiekuńczej z osobami potrzebującymi tego rodzaju usług na terenie Niemiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.