Nowy oddział geriatryczny w jasielskim szpitalu
Autor: twojejaslo.pl/Rynek Zdrowia   29 października 2014 10:39

W Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle (Podkarpackie) utworzono nowy oddział - geriatrię. Inwestycja kosztowała 140 tys. zł. Oddział Geriatryczny dysponuje 16 łóżkami rozmieszczonymi w 4 salach. Opiekę nad chorymi sprawuje 13 osób.

Oddział wyposażony został m.in. w defibrylator, kardiomonitory i pompy infuzyjne. Łazienki zostały dostosowane do potrzeb osób starszych poprzez zamontowanie odpowiednich uchwytów, które ułatwią poruszanie się i korzystanie z urządzeń sanitarnych.

To trzeci oddział geriatryczny w województwie podkarpackim. Jak na rosnące potrzeby starzejącego się w Polsce społeczeństwa to wciąż za mało - zauważa twojejaslo.pl.

- Od dawna widzimy, że ten zakres świadczeń medycznych jest potrzebny i szczególnie nam na tym zależało, by tego rodzaju nowa placówka powstała w województwie podkarpackim - zaznacza Krzysztof Wróbel, zastępca dyrektora ds. finansowych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Dodaje, że w województwie podkarpackim jest mało lekarzy specjalistów w tej dziedzinie. - Stąd wielkie gratulacje dla operatywności dyrekcji szpitala w Jaśle, że udało się ściągnąć tu specjalistów.

Zarząd powiatu przeznaczył na uruchomienie oddziału 72 tys. zł. Przeprowadzono konieczne remonty, zakupiono specjalistyczny sprzęt i zatrudniono specjalistę w dziedzinie geriatrii. Kierownikiem oddziału został Paweł Królik, specjalista w dziedzinie geriatrii. W listopadzie tego roku jeden z zatrudnionych w szpitalu lekarzy zakończy rozpoczętą wcześniej specjalizację.

Więcej: www.twojejaslo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.