Opieka, rehabilitacja i mieszkania w jednym. Swissmed wyda kilkadziesiąt mln na seniorów
Autor: DK/Rynek Seniora   10 września 2015 16:42

Grupa Swissmed rozpoczyna inwestycję mającą na celu stworzenie nowego Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego przeznaczonego dla około 250 pensjonariuszy. Szacunkowa wartość I etapu inwestycji to 35 mln zł.

Nowe Centrum powstanie na działce 1,7 ha graniczącej ze szpitalem Swissmed w Gdańsku, a inwestycją zajmie się należąca do Grupy Swissmed spółka Swissmed Opieka.

- Finansowanie projektu nastąpi częściowo ze środków własnych pochodzących ze sprzedaży szpitala w Warszawie, a w pozostałej części za pośrednictwem instytucji finansowych i możliwych dotacji unijnych - mówi Maciej Kudła, rzecznik prasowy Grupy Swissmed.

Firma wygrała przetarg i podpisała wczoraj (9 września) umowę z miastem Gdańsk, na mocy której będzie użytkowała działkę przy ul. Wileńskiej 46, płacąc rocznie 26 604 zł. Okres umowy będzie trwał 50 lat pod warunkiem zrealizowania inwestycji w ciągu 5 lat.

Kompleksowe centrum opiekuńcze i lecznicze
Podążając za zmianami demograficznymi Swissmed rozpocznie inwestycję Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego Swisscare, przeznaczonego głównie dla osób starszych, niesamodzielnych, przewlekle chorych oraz pacjentów wymagających rehabilitacji.

Głównym założeniem jest kompleksowość usług oferowanych w Centrum.

W I etapie inwestycji, oprócz Domu Pomocy Społecznej i ośrodka opieki dziennej dla osób starszych i niepełnosprawnych, w centrum znajdzie się również pełne zaplecze medyczne w postaci zakładu opiekuńczo-leczniczego dla kilkudziesięciu pensjonariuszy, oddziału szpitalnego z blokiem operacyjnym i poradni dla pacjentów ambulatoryjnych, gdzie oprócz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, dyżury pełnił będzie także geriatra i lekarz specjalista rehabilitacji.

Duży nacisk położony zostanie właśnie na rehabilitację, stąd część rekreacyjno-sportowa posiadać będzie basen oraz sale i sprzęt do rehabilitacji indywidualnej i zbiorowej. Pensjonariusze i pacjenci będą także mieli dostęp do najnowocześniejszej diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej w istniejącym szpitalu Swissmed.

Edukacja i integracja
Dopełnieniem oferty mają być  działania społeczne i edukacyjne realizowane w działających w ośrodku Akademiach Edukacji i Kultury, Centrum Wolontariatu Opiekuńczego oraz Centrum Szkoleniowym dla personelu medycznego i opiekuńczego. Tu odbywać się będą wykłady, warsztaty i zajęcia promujące zdrowie i aktywność fizyczną oraz szkolenia dla osób zaangażowanych w sferę opiekuńczą, pielęgniarską i medyczną.

Inwestor planuje także otwarcie przedszkola dla dzieci wymagających rehabilitacji i dzieci zdrowych, gdzie najmłodsi będą mogli uczestniczyć w zajęciach integracyjnych z pensjonariuszami domu opieki. Wśród proponowanych zajęć będzie wspólne uprawianie ogródka warzywnego, uczestnictwo w warsztatach kulinarnych, utworzenie klubu sportowego i klubu majsterkowicza, warsztaty arteterapii, wspólne czytanie książek, itp. 

Strefa Mieszkań Seniora
W II etapie inwestycji grupa Swissmed zbuduje osiedle domów z mieszkaniami dla seniorów nie wymagających stałej opieki. Oni również będą mogli korzystać zarówno z zaplecza medycznego jak i oferty edukacyjnej i społecznej. Bliskość szpitala i pomocy medycznej z pewnością wpłynie na atrakcyjność oferty.

Od kilkunastu miesięcy Swissmed prowadzi w wydzielonej części gdańskiego szpitala pilotażowy program, mający na celu zebranie doświadczeń i opinii na temat oferowanej opieki nad seniorami.

- Dotychczasowe zainteresowanie ze strony rynku pozwala na jednoznaczne określenie nowej strategii spółki jako kroku w dobrym kierunku - podkreśla rzecznik Grupy Swissmed.

Spółka planuje zrealizować inwestycję w ciągu dwóch lat od daty uzyskania pozwolenia na budowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.