Opolskie: szpital planuje przenosiny geriatrii

INWESTYCJE

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Seniora   16 listopada 2015 10:45


Opolskie: szpital planuje przenosiny geriatrii W 2015 r. SP ZOZ wydał już 700 tys. zł na przewożenie pacjentów z Kędzierzyna do Koźla. Fot. PTWP Andrzej Wawok

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu zamierza przeprowadzić spore inwestycje - m.in. remont OIOM i przenosiny oddziałów. Docelowo wszystko ma kosztować do 60 mln zł.

- W tym roku wydaliśmy już 700 tys. zł na przewożenie pacjentów z Kędzierzyna do Koźla - informuje Marek Staszewski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. - Musimy doprowadzić do sytuacji, w której wszystko będzie w jednym miejscu.

Główny kompleks ZOZ-u mieści się w Koźlu na ulicy Roosevelta, ale trzy oddziały wciąż znajdują się w oddalonym o 7 kilometrów pawilonie na ul. Judyma: geriatria, pulmonologia i dermatologia. Wszystkie w niedługim czasie mają zostać przeniesione do Koźla.

Skupienie działalności w jednym miejscu będzie służyło poprawieniu jakości świadczonych usług. Chodzi przede wszystkim o ułatwiony dostęp do badań. W Kędzierzynie jest to utrudnione.

W tym celu ZOZ zostanie rozbudowany. Docelowo wszystko ma kosztować do 60 mln zł. Za te pieniądze zostanie także przebudowany oddział intensywnej terapii i blok operacyjny. Tylko te ostatnie inwestycje mają kosztować 25 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z funduszy unijnych i pożyczek bankowych.

Wciąż nie wiadomo, jak zostanie wykorzystany opuszczony budynek na Judyma. Niewykluczone, że zostanie sprzedany jakiejś spółce medycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.