Osiedle Kryształowa Enklawa: pierwszy budynek dla seniorów już prawie gotowy. Zobacz wnętrza
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   03 czerwca 2016 15:50

Pierwszy z czterech budynków adresowanych do osób starszych i budowanych w ramach projektu "Kryształowa Enklawa" na terenie katowickiego osiedla Bażantowo zostanie ukończony do końca czerwca, zaś pierwsi lokatorzy wprowadzą się we wrześniu - poinformowała portal rynekseniora.pl Agata Janus-Pawlak, kierownik działu sprzedaży i marketingu Milenium Inwestycje.

Na początku kwietnia 2015 r. na terenie osiedla Bażantowo w Katowicach ruszyła budowa „Kryształowej Enklawy” - kompleksu trzech (a docelowo czterech) pięciokondygnacyjnych budynków adresowanych do osób starszych, tzw. "mieszkań z serwisem”. Projekt realizuje katowicki deweloper - spółka Milenium Inwestycje.

Jest pokazowe mieszkanie, są terminy oddania budynków
12 maja 2016 r. spółka Milenium Inwestycje zakończyła prace wykończeniowe w mieszkaniu pokazowym oraz w salonie klubowym "Kryształowej Enklawy", a całość jest już dostępna dla zainteresowanych.

W rozmowie z portalem rynekseniora.pl Agata Janus-Pawlak z Milenium Inwestycje poinformowała, że pod koniec czerwca 2016 r. inwestor zakończy budowę pierwszego z trzech budynków „Kryształowej Enklawy” - oznaczonego jako F1.

- Wszystkie mieszkania wykańczamy „pod klucz”, w związku z tym pierwsi mieszkańcy zamieszkają w lokalach pewnie we wrześniu 2016 r. - dodała.

Potwierdziła także, że kolejny z budynków - F4 - zostanie oddany do końca października 2016 r.

- W sprzedaży są już także mieszkania w budynku F2, jednak specyfiką tego budynku jest, iż mieszkania od razu są sprzedawane jako wykończone - poinformowała Janus-Pawlak. 

Inwestor planuje także budowę czwartego budynku - F3 - który jest obecnie w fazie projektowania. 

28 mieszkań w „Kryształowej Enklawie” ma już właściciela
Na razie do sprzedaży inwestor wystawił 26 mieszkań w budynku F1 o pow. od 34 do 73,5 m kw. Sprzedano już 18 lokali, wolnych jest 8. W drugim budynku, F4, rozpiętość metraży mieszkań jest praktycznie taka sama. Z 28 lokali deweloper sprzedał 10.

Koszt zakupu mieszkań waha się od 5,4 do 6,5 tys. zł za mkw. - najmniejsze lokale kosztują ok. 200 tys. zł. Spółka Millenium Inwestycje szacuje, że stały miesięczny koszty utrzymania pojedynczego mieszkania wyniesie ok. 500 zł.

- 13 czerwca 2016 r. odbędzie się oficjalne otwarcie osiedla połączone z szeregiem paneli eksperckich - mówi Agata Janus Pawlak.

Deweloper planuje również zorganizować drugi z rzędu (pierwszy już się odbył) dzień otwarty dla osób, które rozważają zakup mieszkania lub są zwyczajnie ciekawe, jak zaprojektowano lokale i budynek, by były przyjazne osobom starszym.

- Faktycznie tydzień po oficjalnym otwarciu, czyli 20 czerwca, z uwagi na duże zainteresowanie, planujemy zorganizować dzień otwarty dla przyszłych mieszkańców i innych zainteresowanych, choć chciałbym podkreślić, że mieszkanie pokazowe i salon klubowy można u nas obejrzeć także indywidualnie i w innych terminach - wyjaśnia Łukasz Rąba, specjalista ds. sprzedaży i marketingu Millenium Inwestycje.

Osiedle przyjazne seniorom - co proponuje inwestor?
Wszystkie mieszkania „Kryształowej Enklawy” mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokatorzy będą mogli korzystać również ze wspólnego ogrodu, świetlicy i klubokawiarni.

- Tym, co zdecydowanie wyróżnia naszą inwestycję wśród typowych osiedli, będzie system przywoławczy, do którego podpięte zostaną wszystkie mieszkania - mówi portalowi rynekseniora.pl Agata Janus-Pawlak. - Dzięki niemu mieszkańcy za pomocą jednego przycisku będą mogli zaalarmować pełniącego dyżur dyspozytora, który w razie konieczności wezwie służby ratownicze - opisuje.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.