Otwarcie nowej placówki opieki paliatywnej we Wrocławiu

INWESTYCJE

Autor: Rynek Seniora   03 marca 2017 09:02


Otwarcie nowej placówki opieki paliatywnej we Wrocławiu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Właśnie otwarto nowe Centrum Opieki Paliatywnej we Wrocławiu, które zapewnia miejsce dla 20 pacjentów oraz wsparcie dla najbliższych. Stanowi niezależną część funkcjonującego kompleksu Angel Care przy ul. Dyrekcyjnej. Obecnie centrum przyjmuje pacjentów odpłatnie, ale ośrodek stara się o kontrakt z NFZ.

W Centrum Opieki Paliatywnej Angel Care do dyspozycji pacjentów są pokoje jedno- i dwuosobowe, każdy z bezpośrednim dostępem do łazienki, jak również sala dziennego pobytu, gabinety terapii indywidualnych i dostęp do ogrodu. Nad bezpieczeństwem i komfortem pacjentów czuwają specjaliści z dziedziny medycyny paliatywnej.

- Po 10 miesiącach od otwarcia Angel Care, odpowiadając na zgłaszane potrzeby, poszerzamy naszą ofertę medyczną, przede wszystkim z myślą o osobach potrzebujących wsparcia w najtrudniejszych chwilach - mówi Michał Kowalski, dyrektor generalny Angel Care.

Nowe Centrum Opieki Paliatywnej we Wrocławiu zapewnia miejsce dla 20 pacjentów. Przyjęcie do ośrodka odbywa się na podstawie kwalifikacji medycznej przeprowadzanej przez lekarzy specjalistów z Angel Care. Obecnie centrum jest gotowe na przyjęcie pacjentów odpłatnie.

- Złożyliśmy aplikację o kontrakt w NFZ. Mamy nadzieję, że pacjenci uzyskają bezpłatny dostęp do specjalistycznych usług - podkreśla Michał Kowalski.

Centrum Opieki Paliatywnej stanowi w pełni samodzielny i funkcjonalny ośrodek w ramach Angel Care.

Kompleks składa się również z trzech innych niezależnych części. Dom opieki jest przeznaczony dla osób, które potrzebują stałej opieki medycznej i profesjonalnej pomocy w codziennych czynnościach. W Centrum Chorób Demencyjnych opiekę znajdą osoby starsze z demencją oraz chorobą Alzheimera. Angel Care zapewnia również mieszkania dla aktywnych seniorów z usługami i wsparciem medycznym – to pierwsze tego typu centrum świadczące tak kompleksowy zestaw usług dla seniorów w każdym wieku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR