Pamiątka po ŚDM: w Brzegach powstał ośrodek opieki dla starszych

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Polski, JW/Rynek Seniora   27 września 2016 14:23


Pamiątka po ŚDM: w Brzegach powstał ośrodek opieki dla starszych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Po Światowych Dniach Młodzieży w Brzegach (Małopolskie) pozostała Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej, w której powstanie fabryka Teekanne - jednego z największych producentów herbaty w Europie Jednak to nie jedyna brzeska inwestycja. 300 metrów od papieskiego ołtarza wybudowano placówkę opieki dziennej dla osób starszych z mieszkaniami chronionymi. Obiekt ma zostać otwarty w połowie października 2016 r. - informuje Dziennik Polski.

Wielicki obszar przemysłowy, nazwany „Brzegi - Kokotów”, ma ok. 100 ha. Teren w Brzegach ma zostać przywrócony do stanu sprzed światowego wydarzenia do końca września. Większość prac już wykonano, do rozebrania pozostały jeszcze tylko drogi tymczasowe. W Brzegach pozostanie jednak trwała pamiątka po ŚDM - dom środowiskowy dla osób starszych i potrzebujących.

Jak informuje w Dzienniku Polskim ks. Bogdan Kordula, dyrektor krakowskiej Caritas, już wybudowany "Misericordiae" - bo tak się będzie nazywał ośrodek - ma zostać oficjalnie otwarty w połowie października.

Z placówki dziennego pobytu, oferującej usługi rehabilitacyjne, ale i zajęcia społecznej aktywizacji, będzie mogło korzystać 45 osób w podeszłym wieku. Na piętrze ośrodka znajdzie się 15 mieszkań chronionych dla osób, które na skutek różnych zdarzeń losowych musiały na pewien czas opuścić swe miejsce zamieszkania.

Dom środowiskowy "Misericordiae" powstał na działce będącej mieniem sołeckim. Obiekt budowano od ubiegłorocznych wakacji. Inwestycja kosztowała ponad 2,2 mln zł, a część tej kwoty pokryły fundusze zewnętrzne. Pozyskano blisko milion złotych dotacji ze Skarbu Państwa i 400 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę dołożyły Gmina Wieliczka oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej.Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR