Piekary Śl.: geriatria w nowym budynku szpitala w 2016 r.

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   24 sierpnia 2015 16:49


Piekary Śl.: geriatria w nowym budynku szpitala w 2016 r. Na I piętrze nowego budynku Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich znajdzie się oddział geriatryczny. Na zdj. Szpital Geriatryczny w Katowicach (zdjęcie ilustracyjne)

W połowie przyszłego roku pierwsi pacjenci powinni być przyjmowani już w nowych pomieszczeniach Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich. Rozbudowa placówki jest zaawansowana w połowie, a warte 34 mln zł prace idą zgodnie z planem - przekazały lokalne władze. W nowym budynku znajdzie się m.in. oddział geriatryczny.

Rozbudowa piekarskiego szpitala to jedna z najważniejszych inwestycji w mieście. Bez tych prac lecznica musiałaby zostać zamknięta z końcem przyszłego roku, bo obecne budynki nie spełniają określonych przepisami wymogów.

- Wszystkie oddziały, które mieszczą się w obecnie funkcjonujących budynkach znajdą swoje miejsce w nowym. Po uzyskaniu wszystkich możliwych pozwoleń odpowiednich służb w połowie przyszłego roku zostaną tutaj przyjęci pierwsi pacjenci - powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej (24 sierpnia) prezes Szpitala Miejskiego w Piekarach Śląskich Anita Wardzyk-Kulińska.

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj podkreśliła, że budowa szpitala to najbardziej pożądana przez mieszkańców inwestycja. - Przebiega ona zgodnie z planem, a wszystkie płatności regulowane są na bieżąco. Miasto powiatowe musi mieć placówkę świadczącą opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Trzeba spełnić dwa warunki - godne warunki dla pacjentów oraz dla personelu  - powiedziała.

Rozbudowa Szpitala Miejskiego została podzielona na trzy etapy. Pierwszy - zakończony już - obejmował przygotowanie terenu poprzez wykonanie lub przebudowę sieci i przyłączy. Obecnie trwa realizacja drugiego, związanego z budową nowego budynku szpitala, zlokalizowanego wzdłuż ul. Kościuszki. Obecnie prowadzone są w nim m.in. prace instalacyjne, wykonywany jest montaż ścianek działowych, stolarki okiennej oraz roboty tynkarskie.

Zakończenie wszystkich prac w nowym budynku zaplanowano na początek przyszłego roku. Na parterze znajdzie się izba przyjęć: ogólna, ginekologiczna i chirurgiczna, na pierwszym piętrze - oddział geriatryczny i endokrynologiczny, na drugim - oddział wewnętrzny, trzecim - oddział ginekologiczny i położniczy z blokiem porodowym, a na ostatnim chirurgiczny - z blokiem operacyjnym.

W ostatnim, trzecim etapie, zostaną wyburzone stare szpitalne budynki, zlokalizowane wzdłuż ul. Szpitalnej, inne zostaną zaadaptowane do nowych funkcji - centralnej sterylizatorni, części administracyjnej, czy przychodni i apteki.

Umowę w sprawie budowy nowego budynku szpitala podpisano w grudniu 2014 r. Obiekt buduje Przedsiębiorstwo Budowlane Dombud SA z Katowic. Koszt zadania to niemal 34 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.