Pleszew: drugi etap modernizacji DPS zakończy się w październiku

INWESTYCJE

Autor: KR/Rynek Seniora   19 sierpnia 2015 09:42


Pleszew: drugi etap modernizacji DPS zakończy się w październiku Modernizacja DPS-u w Pleszewie zakończy się w grudniu 2015 r. Fot. Fotolia

W ramach II etapu przebudowy Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie (Wielkopolskie) wyremontowane będą pomieszczenia od strony ul. Podgórnej. Zamontowana zostanie też winda przystosowana do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Pleszewie, drugi etap inwestycji ma potrwać do 11 października. Remontowana będzie kolejna część budynku od strony ul. Podgórnej. W ramach II etapu planowany jest m.in. montaż windy osobowej, przystosowanej dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Modernizacja DPS-u zakończy się w grudniu 2015 r. Pierwszy etap modernizacji pleszewskiego DPS kosztował 1,1 mln zł, a całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 2,5 mln zł.

Remont głównego budynku DPS stanowi część inwestycyjną projektu realizowanego przez Powiat Pleszewski pn. ''Poprawa standardu opieki zdrowotnej nad osobami starszymi i niesamodzielnymi w DPS Pleszew wraz z profilaktyką upadków i akcją edukacyjną'', współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Fundusz Norweski) w ramach programu PLO7 Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.