Płock: ratusz ogłosił konkurs na prowadzenie centrum senioraGazeta Wyborcza/Rynek Seniora - 21 listopada 2016 16:16


Płock ma pieniądze i wyposażony obiekt dla osób starszych, ale nie ma organizatora. Problem ma rozwiązać konkurs, do którego chętni mogą przystąpić do 9 grudnia 2016 r.

Miasto przeznacza na tę działalność w całym roku 2017 dotację w wysokości 130 tys. zł. I szuka chętnych, którzy podejmą się tego zadania - informuje Gazeta Wyborcza. 

Centrum Aktywności Seniora znajduje się przy ul. Otolińskiej 8. Ma ruszyć od 1 stycznia. Obiekt o pow. ok. 339 m kw. - jak czytamy w ogłoszeniu konkursowym - jest w pełni wyposażony. 

Czym miałby się zająć zwycięzca konkursu? "Działania planowane w ramach Centrum Aktywności Seniora powinny zapewnić poprawę jakości i poziomu życia osób starszych 60+ poprzez pobudzenie aktywności społecznej seniorów" - napisano w ogłoszeniu. Chodzi m.in. o prowadzenie zajęć edukacyjnych, kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych w systemie opieki dziennej.

Zobacz CAŁE OGŁOSZENIE KONKURSOWE

Ratusz wymaga też zapewnienia różnych formy terapii, np. ruchowej, rehabilitacji oraz spotkań ze specjalistami.

Zwycięzca konkursu będzie musiał prowadzić centrum przez cały rok 2017 i płacić czynsz za użytkowanie powierzchni - 24,39 zł za mkw.

Do konkursu może przystąpić jeden lub kilku oferentów. Termin składania ofert upływa z dniem 9 grudnia o godz. 15.

Więcej: www.plock.wyborcza.pl