Płock: spór o lokalizację i koszt domu senioraGazeta Wyborcza/Rynek Seniora - 12 grudnia 2016 10:34


Płocki dom seniora wraz z młodzieżowym domem kultury według pierwotnego planu miał stanąć przy ul. Popłacińskiej. Ale ratusz proponuje seniorom miejsce w budynku po gimnazjum nr 3 przy ul. Krakówka. Zaadaptowanie gmachu szkoły na dom seniora ma być bowiem zdecydowanie tańsze, niż stawianie zupełnie nowego obiektu.

Podczas ostatniej sesji rady miasta rozgorzał spór na temat lokalizacji domu seniora w Radziwiu.

W październiku 2014 r. portal rynekseniora.pl informował, że projekt budowy młodzieżowego domu kultury i domu dziennego pobytu dla seniorów zajął drugie miejsce w głosowaniu ogólnomiejskim w ramach budżetu obywatelskiego Płocka. Koszt inwestycji oszacowano na 800 tys. zł.

Czytaj też: Wspólny dom dla młodzieży i seniorów w Płocku

Radna Iwona Jóźwicka wraz z przewodniczącym Rady Mieszkańców Osiedla Skarpa Mariuszem Nowakiem sugerują, by dom seniora zbudować na placu po przedszkolu nr 8 - między ulicą Polną a Kazimierza Wielkiego. Jak czytamy w interpelacji, jest to idealne miejsce do odpoczynku, rehabilitacji oraz twórczych zajęć - zauważa Gazeta Wyborcza.

Prezydent Andrzej Nowakowski nie jest przeciwny powstaniu domu dziennego pobytu dla osób starszych, ale mieszkańcom Skarpy zaproponuje raczej jego umiejscowienie w jakimś istniejącym już budynku - prawdopodobnie po gimnazjum nr 3 przy ul. Krakówka.

Zaadaptowanie gmachu szkoły na dom seniora będzie bowiem zdecydowanie tańsze, niż budowanie zupełnie nowego obiektu. Ponadto na przekształcenie budynku, który znajduje się na tzw. podobszarze rewitalizacji, miasto może pozyskać dofinansowanie z zewnątrz.

Więcej: www.plock.wyborcza.pl