Pod Warszawą powstanie kolejny prywatny dom opieki
Autor: MK/Rynek Seniora   07 maja 2015 08:44

Stworzenie domu opieki dla ok. 60-70 pensjonariuszy w starszym wieku - to zadanie stojące przed spółką Dom Łomianki Sp. z o.o. Do jej udziałowców należy m.in. firma Remedis SA oraz Zakon Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie.

Remedis SA ma 16 proc. w głosach oraz w kapitale nowej spółki. - Placówka którą chcemy uruchomić będzie komercyjnym domem opieki przeznaczonym dla osób starszych - informuje Marcin Wyszogrodzki, prokurent Remedis SA. - W tej chwili nie chciałbym zdradzać jej dokładnej lokalizacji, mogę tylko powiedzieć, że będą to okolice Warszawy.

Na potrzeby domu opieki zostaną przeprowadzone prace adaptacyjno-remontowe w istniejącym już obiekcie. - W tej chwili przygotowywany jest projekt, zgodnie z którym wykonana zostanie modernizacja. Dlatego m.in. nie mogę jeszcze podawać zbyt wielu szczegółów związanych chociażby z powierzchnią tej placówki. Przewidujemy, że więcej informacji będziemy mogli przekazać za ok. 3 miesiące. Rozpoczęcie działalności domu opieki planowane jest na drugą połowę 2016 r. 

Firma Remedis SA to spółka giełdowa, od 2010 r. notowana na NewConnect. Współpracuje z jednostkami samorządu terytorialnego oraz placówkami ochrony zdrowia. Zajmuje się m.in. doradztwem w zarządzaniu finansami oraz wsparciem w ich pozyskiwaniu.  Spółka została wyodrębniona w 2006 r. ze struktur obecnego KLN Investments Sp. z o.o.

Zakon Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie obecny jest w Polsce od 1905 r. Posługa chorym to jeden z tzw. charyzmatów zgromadzenia. Prowadzi ono m.in. Szpital Św. Kamila i Kamiliańskie Centrum Opieki Paliatywnej w Tarnowskich Górach (Śląskie) oraz Kamiliańskie Centra Opiekuńczo-Lecznicze w Hutkach koło Olkusza (Małopolskie) i w Zabrzu (Śląskie).  

Jak informuje „Puls Biznesu”, w spółce Dom Łomianki ma Zakon Ojców Kamilianów ma 49 proc. udziałów. Jest też właścicielem obiektu, w którym powstanie dom opieki (budynek mieści się w Łomiankach i w tej chwili znajduje się w nim ośrodek studyjny dla kleryków). 

Władze zakonu oraz kierownictwo Remedisu nie mówią „nie” kolejnym biznesowym projektom.  

 - Zwłaszcza, jeśli współpraca między partnerami będzie się dobrze rozwijała - mówi "Pulsowi Biznesu" ojciec Arkadiusz Nowak, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Posługujących Chorym Kamilianie.

Remedis ma też w planach kolejne projekty, jednak bliższe medycynie. Jak tłumaczy Krzysztof Nowak, prezes spółki, firma wraz ze spółką Hotel Alhambra (która również objęła mniejszościowy pakiet w spółce Dom Łomianki) chce inwestować w segment usług rehabilitacyjnych i sanatoryjnych.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.