Podkarpackie: ruszył dzienny dom opieki medycznej

INWESTYCJE

Autor: Radio Rzeszów, JW/Rynek Seniora   22 sierpnia 2016 09:43


Podkarpackie: ruszył dzienny dom opieki medycznej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

20 sierpnia 2016 r. w Orzechówce k. Brzozowa (Podkarpackie) oficjalnie otwarto dzienny dom opieki medycznej dla osób niesamodzielnych.

Placówka działa już od początku sierpnia i obejmuje bezpłatną opieką mieszkańców powiatów brzozowskiego, bieszczadzkiego, krośnieńskiego i sanockiego - precyzuje Radio Rzeszów. 

W dziennym domu do końca sierpnia ma rozpocząć rehabilitację 15 pacjentów. To nowa forma opieki nad osobami starszymi, którzy w ostatnich miesiącach przeszli leczenie szpitalne i nie radzą sobie z samodzielnym życiem, pilotażowo wdrażana przez ministerstwo zdrowia.

Placówkę prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej Dar-Med Domowa Opieka Paliatywna w Brzozowie, który jako jeden z trzech w woj. podkarpackim, wygrał konkurs organizowany przez resort zdrowia na pilotażowy program tworzenia i funkcjonowania takich placówek.

Dzienny dom ma skompletowaną kadrę 12 specjalistów i urządzenia do fizjoterapii i rehabilitacji. Rekonwalescencja poszpitalna trwa od jednego do czterech miesięcy. 

Wsparcie skierowane jest do osób niesamodzielnych, w szczególności do osób 65+, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod podstawową opieką zdrowotną i ambulatoryjną opieką specjalistyczną, a jednocześnie nie wymagającym hospitalizacji w oddziale szpitalnym, którzy w ocenie skalą poziomu samodzielności (skala Barthel) otrzymali 21-85 punktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR