Podkarpackie: ruszył dzienny dom opieki medycznej

INWESTYCJE

Autor: Radio Rzeszów, JW/Rynek Seniora   22 sierpnia 2016 09:43


Podkarpackie: ruszył dzienny dom opieki medycznej Dzienny dom opieki medycznej w woj. podkarpackim będzie jedną z trzech tego typu placówej w regionie. Fot. PTWP Grzegorz Giereszczak

20 sierpnia 2016 r. w Orzechówce k. Brzozowa (Podkarpackie) oficjalnie otwarto dzienny dom opieki medycznej dla osób niesamodzielnych.

Placówka działa już od początku sierpnia i obejmuje bezpłatną opieką mieszkańców powiatów brzozowskiego, bieszczadzkiego, krośnieńskiego i sanockiego - precyzuje Radio Rzeszów. 

W dziennym domu do końca sierpnia ma rozpocząć rehabilitację 15 pacjentów. To nowa forma opieki nad osobami starszymi, którzy w ostatnich miesiącach przeszli leczenie szpitalne i nie radzą sobie z samodzielnym życiem, pilotażowo wdrażana przez ministerstwo zdrowia.

Placówkę prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Medycznej Dar-Med Domowa Opieka Paliatywna w Brzozowie, który jako jeden z trzech w woj. podkarpackim, wygrał konkurs organizowany przez resort zdrowia na pilotażowy program tworzenia i funkcjonowania takich placówek.

Dzienny dom ma skompletowaną kadrę 12 specjalistów i urządzenia do fizjoterapii i rehabilitacji. Rekonwalescencja poszpitalna trwa od jednego do czterech miesięcy. 

Wsparcie skierowane jest do osób niesamodzielnych, w szczególności do osób 65+, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod podstawową opieką zdrowotną i ambulatoryjną opieką specjalistyczną, a jednocześnie nie wymagającym hospitalizacji w oddziale szpitalnym, którzy w ocenie skalą poziomu samodzielności (skala Barthel) otrzymali 21-85 punktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.