Podkarpackie: szpital chce pozyskać 24 mln zł na ZOL i geriatrię
Autor: Daniel Kuropaś/Rynek Seniora   07 października 2014 15:35

Władze trzech podkarpackich powiatów - strzyżowskiego, kolbuszowskiego i ropczycko-sędziszowskiego - będą współpracować w celu pozyskania środków unijnych na niezbędne inwestycje. SP ZOZ w Kolbuszowej chce zbudować oddział geriatryczny, medycyny paliatywnej oraz zakład opiekuńczo-leczniczy.

Wspólne zadanie trzech powiatów zostało złożone w ramach ogłoszonego naboru propozycji projektów o charakterze strategicznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020.

Projekt "Wspólne działanie Powiatów: Kolbuszowskiego, Ropczycko - Sędziszowskiego i Strzyżowskiego, mające na celu zmniejszenie obszaru deficytu infrastruktury i świadczeń zdrowotnych w województwie podkarpackim" będzie realizowana w oparciu o infrastrukturę budynków szpitali powiatowych.

W Sędziszowie Małopolskim będzie to rozszerzenie oddziału neurologii pod potrzeby pododdziału dziennej rehabilitacji neurologicznej, w Kolbuszowej - budowa oddziału geriatrycznego i paliacyjnego oraz zakładu opiekuńczo-leczniczego, zaś w Strzyżowie m.in. przebudowa oddziałów: ginekologiczno - położniczego i neonatologii. Każdy z w/w. szpitali będzie specjalizował się w innym obszarze, a bliskie sąsiedztwo pozwoli na wzajemną współpracę i uzupełnianie się w swoich specjalnościach.

Ponadto powiaty wdrożą unikatowe w skali województwa podkarpackiego usługi medyczne poprzez utworzenie wspólnego Regionalnego Centrum Diagnostyki i Profilaktyki w zakresie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, w tym m.in. raka sutka i szyjki macicy u kobiet, raka prostaty u mężczyzn, dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz osteoporozy układu kostnego.

Planowany całkowity koszt realizacji projektu szacuje się na kwotę ponad 61,5 mln zł, z czego powiat ropczycko-sędziszowski - 22,1 mln zł, powiat kolbuszowski - 24,4 mln zł, powiat strzyżowski: 15 mln zł.

Beneficjentem środków oraz koordynatorem prac związanych z przygotowaniem i realizacją projektu został powiat ropczycko - sędziszowski, zaś partnerami, którzy udzielili pełnomocnictwa do zawarcia w ich imieniu umowy z Instytucją Wdrażającą, powiaty: kolbuszowski i strzyżowski. Zadanie złożone zostało w ramach ogłoszonego naboru projektów o charakterze strategicznym RPO WP na lata 2014 - 2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.