Podlaskie: 10 mln zł na inwestycje w geriatrię i opiekę długoterminową

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 czerwca 2018 09:52


Podlaskie: 10 mln zł na inwestycje w geriatrię i opiekę długoterminową Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego trwa nabór na dotacje inwestycyjne z RPO dla podmiotów medycznych w dziedzinach geriatrii, opieki długoterminowej, paliatywnej i hospicyjnej. Do podziału jest 10 mln zł. Wnioski można składać do końca lipca.


Pięć podlaskich szpitali i ośrodek rehabilitacji już dostanie łącznie 25,3 mln zł z UE na inwestycje, które mają poprawić dostępność leczenia pacjentów z chorobami układu kostno-mięśniowego i układu krążenia. Dotacje przyznał zarząd województwa.

Jak poinformował w środę PAP Urząd Marszałkowski w Białymstoku, łączna wartość inwestycji, które zrealizują placówki to ponad 39,5 mln zł. 25,3 mln zł z tej kwoty to dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Dofinansowanie dostaną: Białostockie Centrum Onkologii, Szpital Wojewódzki w Białymstoku, Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach, szpitale w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach, szpital ogólny w Kolnie.

6,8 mln zł dostanie Białostockie Centrum Onkologii - jedyny szpital onkologiczny w regionie. Jak poinformował na swojej stronie urząd marszałkowski, powstanie centralna pracownia leków cytostatycznych, będzie przebudowana apteka szpitalna i centralna sterylizatornia. Dzięki temu będzie można prowadzić więcej zabiegów chemioterapii. Łączna wartość inwestycji to 13,1 mln zł.

Szpital Wojewódzki w Białymstoku, jeden z największych w regionie, planuje zakup angiografu, a także sprzętu medycznego dla oddziału kardiologii z pododdziałem kardiologii inwazyjnej i intensywnego nadzoru kardiologicznego, dla poradni kardiologicznej i dla oddziału urologii onkologicznej i ogólnej. Inwestycje mają kosztować 7,5 mln zł (6,3 mln zł to dotacja).

Szpital w Bielsku Podlaskim przebuduje i wyposaży centralną sterylizatornię, kupi sprzęt dla oddziałów urazowo-ortopedycznego i chirurgicznego z pododdziałem chirurgii naczyniowej oraz dla poradni urazowo-ortopedycznej i chirurgicznej. Ma to kosztować około 5,8 mln zł (3,9 mln zł to dotacja z RPO).

Szpital w Siemiatyczach wyposaży w sprzęt medyczny blok operacyjny, pododdział ortopedyczny, poradnię urazowo-ortopedyczną, poradnię rehabilitacji, pracownię fizjoterapii, sterylizatornię. Dotacja to 2,6 mln zł, a wartość zakupów to 3,5 mln zł.

Szpital ogólny w Kolnie będzie remontował oddział chirurgii ogólnej z pododdziałem ortopedii i traumatologii narządu ruchu, salę pooperacyjną na oddziale chirurgii ogólnej. Kupi też dla nich wyposażenie. Przyznana dotacja to 2,3 mln zł, a wartość inwestycji 3,8 mln zł.

Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach rozbuduje się, kupi sprzęt rehabilitacyjny (dotacja 3,4 mln zł, ogólna wartość projektu 5,9 mln zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR