Podlaskie: 1,1 mln zł na opiekę paliatywną w Suwałkach

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   14 lutego 2019 10:14


Podlaskie: 1,1 mln zł na opiekę paliatywną w Suwałkach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dotację 1,1 mln zł dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej w Suwałkach (SP ZOP). Hospicjum wyda pieniądze na sprzęt i wyposażenie, pomocne w leczeniu ciężko chorych.

Dotacja w wysokości 1,1 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, ale wartość całego projektu wynosi 1,3 mln zł. Zespół Opieki Paliatywnej wziął udział w konkursie na inwestycje w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej. Do dotacji, którą otrzyma, dołoży 200 tys. środków własnych.

Hospicjum w ramach projektu zakupi sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, który będzie stosowany w Hospicjum Stacjonarnym, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla chorych wentylowanych mechanicznie, czyli podłączonych do respiratorów. Nowy sprzęt ma być również wykorzystany w domowej opiece paliatywnej nad dorosłymi i dziećmi.

W placówce oprócz lekarzy pracują również rehabilitanci, fizjoterapeuci i psycholodzy, którzy dojeżdżają do domów chorych pacjentów.

Jak poinformowała dyrektor SP ZOP Irena Mickiewicz, hospicjum zakupi także nowy samochód, który ma ułatwić dojazd lekarzy i specjalistów do podopiecznych w Sejnach i Augustowie. Placówka leczy w ten sposób około 60 chorych. - Musimy codziennie dojeżdżać do nich, a auta których używamy, są już stare, więc nowy samochód bardzo się przyda - dodała Mickiewicz.

SP ZOP leczy także prawie 40 osób na oddziałach stacjonarnych w Suwałkach. Obecnie trwa rozbudowa placówki, w której przybędzie 14 łóżek dla chorych wentylowanych mechanicznie. - Dokupimy także sprzęt rehabilitacyjny, który pomoże chorym, a niektórzy z nich po odpowiedniej rehabilitacji będą mogli wyjść do domu - powiedziała dyrektor Mickiewicz.

SP ZOP w Suwałkach działa od ponad 20 lat. Jest placówką podległą Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR