Podlaskie: fundacja chce wybudować hospicjum, teren już jestKurier Poranny/Rynek Seniora - 22 lutego 2017 08:46


Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne za 15 mln zł chce wybudować hospicjum stacjonarne dla ponad 30 podopiecznych. Placówka miałaby się mieścić w miejscowości Makówka w gminie Narew, gdzie fundacja kupiła działkę.

Jest już także pozwolenie na budowę, ale by ruszyć z inwestycją, niezbędne jest unijne wsparcie. Działka ma powierzchnię 1,3 ha. Jest już także wizualizacja ośrodka - informuje Kurier Poranny.

Obiekt składałby się z dwóch części: parterowej (przeznaczonej dla pacjentów) i piętrowej (siedziba hospicjum, wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, administracja i kaplica ekumeniczna).

Koszt inwestycji szacowany jest na 15 mln zł. Fundacja liczy na 12 mln unijnego wsparcia, zaś 3 mln pochodziłoby z innych źródeł, m.in. ze zbiórek. Konkurs ma być rozstrzygnięty jesienią, a wniosek został już złożony. Jeśli projekt nie otrzyma dofinansowania, ma być realizowany etapami.

Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne prowadzi już hospicjum domowe w Nowej Woli (Podlaskie). Pod jego opieką jest 27 osób.

Więcej: www.poranny.pl