Powiat kartuski: przy DPS w Kobysewie powstanie dom dziennego pobytuNaszemiasto.pl/Rynek Seniora - 23 sierpnia 2017 16:20


W Starostwie Powiatowym w Kartuzach we wtorek (22 sierpnia) podpisano umowę z wykonawcą budowy domu dziennego pobytu w Kobysewie. Zakończenie robót planowane jest na koniec października 2018 r. Koszt inwestycji wynosi ponad 4,2 mln zł. Około połowę stanowi dofinansowanie z PFRON-u.

Jak podaje serwis kartuzy.naszemiasto, dom dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych nosić będzie oficjalnie nazwę Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kobysewie. Placówka będzie się mieścić w budynku parterowym, niepodpiwniczonym z poddaszem użytkowym o pow. 1049 m kw. Powstanie w miejsce obecnego budynku gospodarczego, starej stodoły.

Dom dziennego pobytu będzie świadczył usługi mieszkańcom powiatu kartuskiego. Jednocześnie będzie mogło korzystać z fachowej opieki 50 osób niepełnosprawnych z zaburzeniami czynności psychicznych i upośledzonych intelektualnie, które nie wymagają leczenia szpitalnego. Personel będzie liczył 10 osób.

Więcej: www.kartuzy.naszemiasto.pl