Powstają centra dla starszych z autorskimi programami seniorów

INWESTYCJE

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Seniora   05 października 2016 13:37


Powstają centra dla starszych z autorskimi programami seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W czterech gminach woj. lubuskiego i dolnośląskiego od października do końca roku będą działały centra dla seniorów. Każde otrzyma na działalność po ok. 72 tys. zł. Ich programy zostały stworzone "oddolnie" przez osoby starsze, a nie przez instytucje.

Nowe Miasteczko i Niegosławice (Lubuskie) oraz Żukowice i Radwanice (Dolnośląskie) to gminy, które objęte zostaną działaniem nowego projektu Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” pn. "„Aktywni - Pozytywni 60+”.

Prezes fundacji Bożena Skoczeń informuje w Gazecie Lubuskiej, że organizacja przygotowała 15 liderów 60+, którzy w swoich gminach stworzą centra pomocy i będą świadczyć usługi. Informacje o ofercie będą pojawiały się na stronach www, plakatach, trafią również do ogłoszeń parafialnych.

Każdy lider zebrał wokół siebie po kilka osób, z którymi dokonał analizy potrzeb seniorów w swojej miejscowości. Zebrane dane pozwoliły opracować programy. Teraz podpisywane będą z różnymi instytucjami porozumienia, które pozwolą te plany zrealizować. 

Szefowa fundacji zauważa, że "oferta istniejących instytucji nie zabezpiecza wystarczająco potrzeb seniorów" - stąd pomysł na oddolną diagnozę i programy. 

Wśród planowanych działań jest np. umożliwienie udziału w występach kabaretów, potrzebne są też zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, spotkania z pielęgniarką, wyjazdy na basen, wycieczki, a także zajęcia z fotografii.

Projekt otrzymał wsparcie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.

Centra na swoją działalność otrzymają po ok. 72 tys. zł.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR