Powstaje "dom seniora w segmencie premium" - zobacz wizualizacje
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   19 stycznia 2016 13:01

Dom Seniora Vivante - bo tak będzie się nazywał obiekt segmentu premium dla osób starszych - powstanie w Otwocku pod Warszawą. Miesięczny pobyt będzie kosztował w granicach kilkunastu tys. zł., zaś koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie ponad 100 mln zł. Inwestor zapowiada także, że zapewne zrealizuje kilka kolejnych domów dla seniorów i wtedy wszystkie sprzeda jako sieć.

W styczniu 2016 r. zaprezentowano projekt koncepcyjny domu w Otwocku i niebawem mają ruszyć prace nad projektem budowlanym.

Inwestorem jest fundusz inwestycyjny WI Vivante FIZ AN, zarządzany przez Dom Maklerski W Investments SA. Fundusz zapowiada, że będzie to pierwszy w Polsce tak luksusowy obiekt dla osób starszych. Placówka powstanie w Otwocku, na 7-hektarowej działce w pobliżu rzeki Świder, w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

- Kompleks będzie się składał z dwóch komponentów: nowoczesnego obiektu rehabilitacyjnego świadczącego usługi w zakresie rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, ortopedycznej i Domu Seniora Vivante z apartamentami dla 124 mieszkańców - informuje portal rynekseniora.pl Piotr Klinowski - dyrektor zarządzający Domu Maklerskiego W Investments.

- Apartamenty będą zróżnicowane i bardzo komfortowe. Część z  z nich będzie miało balkony lub loggie, część będzie z ogródkami, a 30 posłuży jako miejsca pobytu dziennego - dodaje.

Przesunięcie terminu
Piotr Klinowski w połowie sierpnia 2015 r. informował, że już w 2017 r. w placówce zamieszkają pierwsi seniorzy.

- To była trochę zbyt optymistyczna data - pierwsi seniorzy mają zamieszkać w placówce najwcześniej w 2018 r. Z budową planujemy ruszyć w październiku lub listopadzie 2016 r. Koszt inwestycji powinien się zamknąć w kwocie 110 mln zł. Wkraczamy pewnie w trochę nudną, ale ważną część realizacji inwestycji, czyli zezwolenia, plany, projekty i wykonawstwo - tłumaczy.

Fundusz otrzymał już projekt koncepcyjny inwestycji wraz z rozbudowaną prezentacją wykończeń i wizualizacjami. Obecnie jest on na etapie zatwierdzania.

- W 1 kwartale 2016 r. powinniśmy otrzymać zgody na przyłącza energii, gazu i wody. Po zakończeniu prac związanych z oczyszczaniem terenu pod budowę, w grudniu zeszłego roku złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Tak szybko, jak tylko dostaniemy zgodę, przystąpimy do złożenia wniosków o warunki zabudowy i o pozwolenie na budowę. W optymistycznej wersji procedury administracyjne zakończymy w sierpniu 2016 r. - informuje Piotr Klinowski - To pozwoli nam na zakończenie budowy w grudniu 2018 r.

Niewielka, ale atrakcyjna nisza rynkowa
Pierwsze, wstępne rezerwacje na pobyt w domu Vivante były już w sierpniu 2015 r. 

- W chwili obecnej mamy dużo zapytań, ale na aktywne pozyskiwanie klientów i podpisywanie końcowych umów jest jeszcze za wcześnie. Jeżeli komuś bardzo zależy na zarezerowaniu miejsca już teraz, podpisujemy wstępną umowę rezerwacyjną - tłumaczy Piotr Klinowski. - Szacowany koszt pobytu to ok. kilkanaście tysięcy zł . Jakość premium wymaga odpowiedniej ceny - dodaje.

Według najnowszych danych z raportu KPMG, międzynarodowej sieci firm doradczych, liczbę najbogatszych Polaków (tzw. HNWI, z ang. high net worth individuals) szacuje się w naszym kraju na ok. 50 tysięcy. Są to osoby, których aktywa przekraczają milion dolarów. Jednak w porównaniu z innymi krajami UE grupa ta jest jedną z najmniejszych. Skąd zatem decyzja funduszu o budowie domu z segmentu premium?  

- Wchodzimy w ten obszar z całkiem innego powodu - nie do końca chodzi tylko o ilość osób tworzących grupę najbogatszych Polaków. Jeżeli popatrzymy na rynek domów dla osób starszych, którzy dysponują tak pokaźnymi aktywami, to nie znajdziemy ani jednego obiektu, który mógłby spełniać ich wymagania. Podkreślam - ani jednego. Z punktu widzenia naszego funduszu i inwestorów oznacza to tylko jedno - bardzo atrakcyjną niszę rynkową - wyjaśnia Klinowski. 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.