Powstaną dwa nowe oddziały w szpitalu w Nowym Sączu: geriatryczny i rehabilitacyjny

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   06 lipca 2018 10:18


Powstaną dwa nowe oddziały w szpitalu w Nowym Sączu: geriatryczny i rehabilitacyjny Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Umowę na niemal 100 mln zł z funduszy unijnych na kompleksową rozbudowę i modernizację Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu i budowę połączenia DK 87 z drogą wojewódzką 969 w Nowym Sączu podpisał w czwartek (5 lipca) marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

- Stawiamy przede wszystkim na to, co jest dla Małopolan najważniejsze, czyli podniesienie jakości usług zdrowotnych oraz łatwiejszy dostęp do specjalistów i zabiegów medycznych. Nie zabraknie także pieniędzy na budowę i modernizację dróg oraz szeroko pojętą rewitalizację obszarów miejskich i wiejskich - mówił w Nowym Sączu marszałek.

40 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej trafi do nowosądeckiego Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego. Powstanie tam pawilon, a stara część budynku zostanie gruntownie zmodernizowana. Zostaną stworzone dwa nowe oddziały: geriatryczny i rehabilitacji ogólnoustrojowej. Zaplanowano także budowę nowej kotłowni i przebudowę oddziałów: pulmonologicznego, otolaryngologicznego, chorób wewnętrznych, chirurgii dziecięcej, pediatrycznego, psychiatrycznego, a także poradni specjalistycznych. Rozbudowany zostanie również ośrodek onkologiczny.

Powstanie budynek przeznaczony dla oddziału ginekologiczno-położniczego, ginekologii onkologicznej i oddziału neonatologii. W projekcie zaplanowano m.in. pokoje odwiedzin, pokoje dla "rodziców po stracie" i tzw. pokoje rozmów trudnych. Placówka wzbogaci się także o specjalistyczny sprzęt medyczny za 4 mln zł. Inwestycja potrwa nieco ponad dwa lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR