Powstanie "Park Zdrowia i Wypoczynku" dla seniorów

INWESTYCJE

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Seniora   12 maja 2016 11:09


Powstanie "Park Zdrowia i Wypoczynku" dla seniorów Na bazie dawnych obiektów sportowych Avii Świdnik powstanie m.in "Park Zdrowia i Wypoczynku" dla osób starszych. Fot. Herry Lawford/Flickr.com (CC BY 2.0) (zdj. ilustracyjne)

Kompleks sportowy Avii Świdnik z lat 70., który w roku 2013 spółka PZL-Świdnik sprzedała miastu, zyska nowy blask. Jedną z inwestycji ma być "Park Zdrowia i Wypoczynku" przeznaczony dla osób starszych - informuje Dziennik Wschodni.

Spółka PZL-Świdnik sprzedała Świdnikowi (Lubelskie) obiekty sportowe przy ul. Fabrycznej w 2013 r. Wartość transakcji wyniosła 5,7 mln zł, z czego dwa miliony miasto zapłaciło w gotówce, milion przekazało w postaci nieruchomości w Regionalnym Parku Przemysłowym Świdnik, a 2,7 mln zł zobligowało się przeznaczyć na cele społeczne.

Jak podaje Dziennik Wschodni, obecnie teren przy ul. Fabrycznej został podzielony na trzy obszary - Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji (MCSiR), „Słoneczny Świdnik” oraz "Park Zdrowia i Wypoczynku".

Właśnie ta ostatnia część ma być przeznaczona dla starszych osób. Aleksandra Dyjak, rzecznik świdnickiego urzędu miasta wyjaśnia, że na terenie zielonym planowana jest budowa tężni, ścieżek, stolików do gier, placu piknikowego, okrągłego placu tanecznego, ławek oraz toalet.

W skład MCSiR ma wejść nowa kryta pływalnia, korty tenisowe i hala sportowa do gry m.in. w piłkę siatkową na poziomie I ligi. Natomiast kompleks rekreacyjny „Słoneczny Świdnik” będzie tworzył zmodernizowany basen dla dorosłych, zjeżdżalnia i brodzik dla dzieci, a na zewnątrz m.in. plenerowa siłownia, boisko do piłki plażowej i punkt gastronomiczny.

 Przetarg na dokumentację projektową miasto planuje ogłosić w czerwcu 2016 r.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR