Powstanie sieć przychodni pod marką PZU Zdrowie. Pierwsza już działa

INWESTYCJE

Autor: PAP/Rynek Seniora   09 listopada 2016 12:58


Powstanie sieć przychodni pod marką PZU Zdrowie. Pierwsza już działa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do 2020 r. PZU Zdrowie chce mieć w sumie 40 placówek medycznych sygnowanych własną marką. W tym celu do połowy 2018 r. planuje remont wszystkich obecnie posiadanych przychodni (jest ich 30) i kolejne akwizycje. W Katowicach otwarto właśnie pierwszą przychodnię w tzw. pełnym brandingu PZU Zdrowie.

Spółka ma już 30 własnych przychodni, współpracuje też z ok. 1700 innymi podmiotami.

- To pierwsza placówka, która jest w pełni zaprojektowana od samego początku przez PZU Zdrowie - powiedział prezes Kacprzyk podczas wtorkowej (8 listopada) konferencji prasowej.

Modelowa przychodnia. Co oferuje?
- To była pusta przestrzeń, którą my wymyśliliśmy - od gabinetu lekarskiego, przez punkty pobrań, modele recepcji, korytarze, oznakowanie, sposób wizualizacji, po to, żeby zobaczyć, jak nasze pomysły będą przyjęte zarówno przez pracowników, jak i pacjentów. To placówka testowa, modelowa. Na bazie zebranych przez najbliższych sześć miesięcy opinii będziemy ewentualnie modyfikowali nasz layout i później uruchamiamy cały plan remontów - tłumaczył szef PZU Zdrowie. 

Przychodnia w centrum Katowic przyjmuje pacjentów w ramach kontraktu z NFZ (lekarz rodzinny, pielęgniarka środowiskowa, alergologia, gastrologia, neurologia, okulistyka, laryngologia dziecięca, stomatologia), ale też na warunkach komercyjnych lub w ramach tzw. grupowego ubezpieczenia zdrowotnego. W sumie w placówce jest kilkanaście poradni specjalistycznych.

- Każdy może przyjść, złożyć tu deklarację POZ, w ramach NFZ. Generalnie większość placówek należących do PZU to placówki, które mają kontrakty z NFZ, obsługują jednocześnie pacjentów komercyjnych. Ci pacjenci komercyjni to dwie grupy - pierwsza grupa to pacjenci, którzy wykupują sobie indywidualne konsultacje lekarskie, a druga grupa to ubezpieczeni - tacy, którzy mają w ramach opieki medycznej wykupywanej przez zakłady pracy grupowe ubezpieczenie zdrowotne wykupione w PZU - wyjaśnił prezes Kacprzyk.

Akwizycje i remonty w 30 placówkach
Spółka PZU Zdrowie powstała dwa lata temu do przeprowadzenia projektów akwizycyjnych.

- Mamy ponad 300 mln zł zarezerwowanych na akwizycję i generalnie nasz rozwój w placówkach medycznych ma się opierać na akwizycjach, czyli przejmowaniu podmiotów już działających na rynku i otwieraniu własnych placówek, zupełnie od zera, tam gdzie nie możemy danej placówki kupić - mówił prezes.

Jeszcze w ubiegłym roku rozważano inwestycje w szpitale, ale ustawa o dekomercjalizacji szpitali - jak tłumaczył Kacprzyk - zamyka teraz takiemu inwestorowi jak grupa PZU możliwość udziału w takich projektach.

PZU Zdrowie planuje przeprowadzić remonty we własnych 30 placówkach do połowy 2018 r. W przypadku mniejszych, takich jak ta w Katowicach, koszt jest szacowany na 1 mln zł, w większych przychodniach może pochłonąć 3 mln zł. Jak poinformował prezes, wszystkie 30 placówek PZU Zdrowie ma dodatni wynik finansowy.

Prezes poinformował, grupa ubezpieczonych w PZU Zdrowie w ramach tzw. grupowego ubezpieczenia zdrowotnego przekroczyła na koniec czerwca ponad 500 tys. osób.

"Chcemy mieć realne doświadczenie w medycynie"
Wyjaśnił, że sieć własnych placówek nie ma służyć zabezpieczeniu wszystkich konsultacji, które spółka będzie realizować na rzecz ubezpieczonych; zdecydowaną większość usług medycznych chce wciąż kontraktować w placówkach zewnętrznych.

- Sieć własna służy kilku celom. Po pierwsze - chcemy mieć realne doświadczenie w medycynie, a nie być tylko ubezpieczycielem, który kupuje usługi i płaci faktury. Po drugie posiadając placówki własne mamy realną możliwość patrzenia, co się w tej medycynie zmienia i jakie w związku z tym produkty ubezpieczeniowe powinny być wprowadzane na rynek - tłumaczył.

Kacprzyk zapowiedział, że PZU Zdrowie chce utrzymać współpracę z ok. 1700 placówek, pracuje jednak na tym, by wybrać z tej grupy kilkaset, które będą preferowanymi dostawcami - to tam będą w pierwszej kolejności kierowani pacjenci, z nimi będą budowane programy współpracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR